V letošním ročníku Exportní ceny DHL Unicredit bodovaly výrobní firmy

  • Datum: 28. 11. 2012
  • Zdroj: kurzy.cz
  • Sekce: Investice

PRAHA (MEDIAFAX) - Jubilejní 15. ročník soutěže Exportní cena DHL UNICREDIT představil své letošní vítěze, záštitu převzala vládní agentura CzechTrade. Do finále letošního ročníku se dostalo 106 společností, firmy soutěžily v šesti hlavních kategoriích, informovali agenturu Mediafax o výsledcích pořádající firmy.

"Mě osobně velice těší, že se na stupních vítězů pravidelně objevují společnosti, které již slavily úspěchy v předchozích ročnících. Je tomu tak i v letos a tato skutečnost jen potvrzuje, že Exportní cena DHL Unicredit má v segmentu malých a středních firem své pevné místo a tradici," uvedl obchodní ředitel DHL Express CZ Luděk Drnec.

V kategorii středně velká společnost zvítězila společnost BAUER TECHNICS, s.r.o., která se specializuje na stavby a technologické systémy pro velké zemědělské farmy pro chov hospodářských zvířat.

V sekci malá společnost se na stupních vítězů objevila společnost PBS ENERGO, a.s. Firma vyrábí parní a expanzní turbíny a navazuje na výrobu energetických zařízení v PBS Velká Bíteš, a.s.

Vítězem kategorie xportér regionu Plzeňský kraj se stala společnost REPLAST PRODUKT.

Exportérem teritoria pro Německo první místo získala společnost VÚK, která si odnesla ocenění i za 3. místo v kategorii středně velká společnost.

Zbývající dvě ocenění, a to nejúspěšnější klient CzechTrade a nejúspěšnější klient CzechTrade Plzeňského kraje získaly UNISTAV a.s., který je dodavatelem staveb a TS Plzeň, a. s., která je prodejcem hydraulických a vulkanizačních lisů.

Celkový obrat soutěžících firem dosáhl necelých 22 miliard korun, což je proti loňskému roku nárůst o téměř pět miliard. Podíl exportu na celkovém obratu získal za všechny soutěžící společnosti více než polovinu, konkrétně 56,72 procenta.

Denisa Šindlerová, sindlerova@mediafax.cz