Exportní cena DHL UNICREDIT: bodovaly výrobní firmy

  • Datum: 21. 12. 2012
  • Zdroj: Moderní řízení
  • Sekce: ohlasy

Jubilejní 15. ročník soutěže Exportní cena DHL UNICREDIT představil letošní vítěze. Zakladatelem soutěže je logistická společnost DHL Express CZ a generálním partnerem UniCredit Bank. Záštitu převzala vládní agentura CzechTrade. Slavnostní večer byl pořádán pod patronací Ministerstva průmyslu a obchodu.
Do finále se letos dostalo 106 společností. Celkový obrat soutěžících firem dosáhl necelých 22 miliard Kč, což je oproti loňskému roku nárůst o téměř 5 miliard. Podíl exportu na celkovém obratu soutěžících společnosti představoval 56,72 %.
„Asi 30 % českého exportu dlouhodobě směřuje právě do Německa, za posledních deset let se objem českého zboží a služeb směřujících na německý trh zdvojnásobil. To byl jeden z hlavních důvodů, proč jsme v letošním ročníku Exportní ceny DHL UniCredit zvolili za exportní teritorium právě Německo. Pro další rozvoj českého exportu bude klíčová schopnost uspět i mimo země EU, na náročných východních trzích Ruska, Číny, Turecka či Ukrajiny.
Vzhledem k provázanosti české a německé ekonomiky však budeme nadále růst či padat s našimi západními sousedy,“ řekl Tomáš Hron, ředitel Global Transaction banking UniCredit Bank.

Přehled výsledků 15. ročníku Ex portní ceny DHL UniCredit podle
kategorií
Středně velká společnost
1. místo BAUER TECHNICS s.r.o.
2. místo 1 Witos s.r.o.
3. místo VÚK, spol. s.r.o.
Malá společnost
1. místo PBS ENERGO, a.s.
2. místo ATELIER TECHNIK s.r.o.
3. místo TEXPON s.r.o.
Exportér teritoria – Německo
1. místo VÚK, spol. s.r.o.
Exportér regionu – Plzeňský kraj
1. místo REPLAST PRODUKT, spol. s.r.o.
Nejúspěšnější klient CzechTrade
1. místo UNISTAV a.s.
Nejúspěšnější klient CzechTrade Plzeňského kraje
1. místo TS Plzeň a.s.