Porota v roce 2016

zástupce zakladatele

 • Ing. Luděk Drnec
  Obchodní ředitel společnosti DHL Express CZ & CEU

Ing. Luděk Drnec

Vystudoval vysokou školu strojní a elektrotechnickou v Plzni. Ve firmě DHL pracuje již od roku 1994. Většinu své profesní kariéry se věnuje prodeji, řízení  a rozvoji prodeje a marketingu. Od roku 2003 zodpovídal jako marketingový ředitel za oddělení Marketingu v DHL Express Česká republika. Od ledna 2007 řídil divizi Marketing & Sales s odpovědností především za plnění plánu prodeje a zisku expresních produktů prostřednictvím prodejní organizace DHL Express (CZ), a za oblast Marketing & Communication. Dále měl na starosti produktový management leteckých, pozemních i speciálních expresních přeprav a v neposlední řadě cenovou politiku DHL Express (CZ) pro tyto produkty. Svou odpovědnost v pozici Obchodního ředitele od března 2013 rozšířil na region střední Evropy.  

zástupce generálního partnera

 • Ing. Jiří Flégl
  manažer strukturovaného a exportního financování UniCredit Bank

Ing. Jiří Flégl

V roce 2003 vystudoval obor Mezinárodní politika a diplomacie na fakultě Mezinárodních vztahů na Vysoké škole ekonomické v Praze. V rámci studia absolovoval semestrální kurz na Právnické fakultě Státní Univerzity v Petrohradě. Od roku 2003 působil čtyři a půl roku v Komerční bance jako specialista exportního financování se zaměřením na Středoasijské republiky, jihovýchodní Asii, Afriku a Latinskou Ameriku. Od roku 2008 působí v UniCredit Bank Czech Republic a.s. (později UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.). Nejprve jako poradce Structured Trade&Export Finance (STEF), poté jako manažer prodeje produktů STEF a v současné době jako manažer odboru Structured Trade & Export Finance za Českou i Slovenskou republiku. Od počátku roku 2015 je členem dozorčí rady společnosti Transfinance, a.s.

zástupce zaštiťující agentury

 • Radomil Doležal
  generální ředitel CzechTrade

Radomil Doležal

Radomil Doležal vystudoval zahraniční obchod na Vysoké škole ekonomické v Praze. První zkušenosti s exportem získal v PZO Merkuria, kde působil na několika obchodních pozicích od referenta prodeje až po vedoucího exportního oddělení. Po roce 1990 měl jako ředitel dceřiné společnosti na starosti vstup mezinárodní firmy Campingaz na český a slovenský trh. V následujících letech se pak součástí jeho práce stala i konsolidace aktivit společnosti a rozšíření portfolia jejích značek v regionu následkem změn ve vlastnické struktuře skupiny: 1996 The Coleman Company, 1998 Sunbeam Corporation, 2005 Jardin Corporation. Od roku 2004 ve firmě působil jako generální ředitel pro střední a východní Evropu a zodpovídal za rozvoj aktivit skupiny Coleman v 11 nových členských zemích Evropské unie. V posledních dvou letech se zabýval privátním byznysem, a to v oblasti developmentu komerčních nemovitostí ve společnosti RSVP invest, a.s., odkud v červenci 2014 přešel do agentury CzechTrade.

zástupce partnera

 • Ing. Pavel Schweiner
  obchodní ředitel

Ing. Pavel Schweiner

Pavel Schweiner působí na pozici obchodního ředitele COFACE v České republice od roku 2010. Díky své praxi v úvěrové pojišťovně a předchozímu dlouhodobému působení v bankovnictví a zahraničním obchodě je uznávaným odborníkem v business developmentu a řízení obchodních organizací. Pavel Schweiner společně s obchodní divizí, kterou řídí, dosahuje již pátým rokem v řadě nejvyšší dynamiku růstu v oboru úvěrového pojištění na českém trhu.

zástupce partnera

 • Ing. Robert Toman, MBA
  ředitel KOMPASS Czech Republic

Ing. Robert Toman, MBA

Vystudoval fakultu mezinárodních vztahů na VŠE v Praze. Později získal ještě titul MBA od Sheffield Hallam University (ve spolupráci s ČVUT). V roce 1993 spoluzaložil firmu KOMPASS Czech Republic, kde potom zastával řadu různých pozic. V roce 2000 se stal jednatelem firmy. Od té doby se z české pobočky stalo nejúspěšnější zastoupení mezinárodní skupiny Kompass ve střední a východní Evropě. V roce 2002 provedl úspěšnou restrukturalizaci polské pobočky Kompass. V letech 2005 až 2007 vyvinul Kompass Czech Republic nový modul pro portál www.kompass.com, který od té doby používají všechny pobočky Kompass po celém světě.   
 

zástupce partnera

 • Ing. Petr Šíma
  Partner a spoluzakladatel skupiny NSG Morison, partner oddělení Corporate finance, Oceňování a auditu

Ing. Petr Šíma

Petr Šíma je předním expertem v oblasti oceňování podniků a finančního strukturování s více jak 25letou zkušeností. Již před ukončením studia se podílel na založení investiční společnosti a dále na řízení a tvorbě investiční strategie investičního privatizačního fondu. Specializuje se na oceňování podniků,vede firemní finance a nejvýznamnější projekty pro domácí i zahraniční klienty v oblasti fúzí,akvizic a ocenění. Je registrován jako soudní znalec pro obory ekonomika, ceny a odhady.

NSG Morison zastupuje v rámci asociace Morison International, kde je členem představenstva pro region Evropa a Severní Amerika. V roce 2006 byl jmenován členem znalecké komise Městského soudu v Praze. Petr Šíma spoluzaložil společně s druhým partnerem Martinem Novotným NSG Morison před 22 lety.Dnes zaměstnává přes 50 lidí. Vysokoškolský titul získal na VŠE a následně absolvoval řadu odborných mezinárodních školení.

zástupce partnera

 • Monika Christová
  Marketing Director

Monika Christová

Monika řídí marketing ve společnosti BH Securities od roku 2014. Dříve působila ve společnostech Hewlett-Packard, Cisco Systems nebo University of New York in Prague v řídících pozicích marketingu.

Marketing se stal součástí jejího života, vášní i koníčkem již před dlouhými lety. Má rozsáhlé zkušenosti s pozicováním značky na trhu, stejně tak ve spotřebitelském i zákaznickém marketingu. Vystudovala Evropská hospodářskosprávní studia na Univerzitě J.A. Komenského, studovala a pracovala také ve Spojených státech amerických, a mezi její koníčky patří mnoho sportovních aktivit (golf, fitness, běhání, snowboarding, cyklistika, aj.).

zástupce partnera

 • Pavel Procházka
  jednatel společnosti

Pavel Procházka

Zodpovědný za řízení společnosti a rozvoj nových produktů s služeb. 20 let působí v konzultantské společnosti a má za sebou více jak 1300 tréninkových dnů. Specializuje se na zlepšování sales v organizacích, systém řízení společností - Palatinum Model Business Excellence, Leadership a Sales management. Mezi jeho koníčky patří rodina, tenis, golf, knihy, cestování, historie 2. sv. války.

zástupce partnera

 • Ludmila Tesařová
  jednatelka

Ludmila Tesařová

Vystudovala provozně-ekonomickou fakultu  VŠE v Praze. Ve společnosti Altreva pracuje od jejího založení v r.1994. Nejprve zastávala funkci ekonoma a od r. 2000 stojí v čele společnosti. Dále je jednatelkou společnosti Altreva-services a předsedkyní výrobního družstva Oděva Třebíč.

zástupce partnera (BusinessInfo.cz)

 • Pavel Hubáček
  šéfredaktor

Pavel Hubáček

Vystudoval politologii, mezinárodní vztahy a americká studia na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. Soustředí se na zpracování, analýzu a publicitu klíčových informací. Podílel se na analýze legislativní činnosti Parlamentu České republiky. Spoluzakládal a následně z pozice šéfredaktora vedl odborný časopis Parlamentní zpravodaj. Od roku 2002 se podílí na rozvoji Oficiálního portálu pro podnikání a export - BusinessInfo.cz. V rámci realizačního týmu působil na pozicích šéfeditora či projektového manažera portálu. Od roku 2013 se o jeho obsah stará v barvách Mladé Fronty a.s.

zástupce mediálního partnera (Týden)

 • Ondřej Fér
  zástupce šéfredaktora časopisu Týden a šéfredaktor časopisu Faktor S

Působil například v časopisech Mladý svět a Instinkt. Vede ekonomickou rubriku časopisu Týden a je šéfredaktorem byznysového týdeníku Faktor S.

zástupce partnera

 • Sanjiv Suri
  President & CEO Zátiší Group

Sanjiv Suri

Zakladatel, President & CEO společnosti Zátiší Group v součastnosti provozujcí čtyři pražské restaurace V Zátiší, Bellevue, Mlýnec, Žofín Garden & Zátiší Catering  a Fresh & Tasty. (1991 – součastnost). Dříve pracoval jako General Manager, Food – Beverage Manager & Kitchen Coordinator v různých hotelových řetězcích. Jmenovitě Intercontinental, The Oberoi, Le Meridien & Hyatt Regency International ve Francii, Indii, Egyptě stejně jako v  západní Africe. Vystudoval Masters of professional Studies in Hotel administration  z  IMHI – ´Institut de management Hotelier International´ (Cornell – ESSEC) v Paříži. Má žena Markéta a čtyři děti Virat, Jacqueline, Shaan, Jasmine. Je členem správní rady UNICEF, předsedou představenstva Prague Convention Bureau, členčm “Young Presidents´ Organization” worldwide, partnerem a sponsorem  Sdružení pro zahraniční investice (AFI) a členem správní rady Americké obchodní komory.

zástupce partnera

 • Ivo Moravec
  zakladatel a majitel společnosti Espresso

Ivo Moravec

Má dlouholeté zkušenosti ze zahraničního obchodu. "Chceme představit v ČR kvalitní čaje, a nejlepší italskou kávu, nechceme jen další značku na trhu, zároveň cítíme potřebu prohloubit znalosti veřejnosti o přípravě italského espressa, cappuccina a pravých ceylonských čajů. S tím souvisí i náš záměr dlouhodobě zkvalitňovat poskytované služby v oblasti kávové i čajové gastronomie."

zástupce pořadatele

 • Helena Kohoutová
  ředitelka a jednatelka Agentury Helas

Helena Kohoutová

Zakladatelka prestižní celorepublikové soutěže pro české ženy podnikatelky OCENĚNÍ ČESKÝCH PODNIKATELEK - OCP. Zakladatelka klubů s mnohaletou tradicí, HELAS NEW ENCOUNTERS CLUB a COSMOPOLITAN EXECUTIVE HELAS LADIES CLUB. Spoluporotkyně a pořadatelka projektů Exportní ceny DHL UNICREDIT a ŠTIK ČESKÉHO BYZNYSU. Majitelka Agentury Helas s.r.o. a iniciátorka PodnikatelkaOnline.cz

spolupráce

 • Ing. Pavla Břečková Ph.D.
  Ředitelka pro obchod a strategii ve skupině strojírenských firem (mateřská firma AUDACIO), místopředsedkyně představenstva AMSP ČR (Asociace malých a středních podniků a živnostníků)

Ing. Pavla Břečková Ph.D.

Pavla Břečková vystudovala ekonomii na VUT v Brně a na doktorátu pracovala na prestižních zahraničních univerzitách ve Velké Británii a Dánsku. Dlouhodobě manažersky působí v oblasti autoprůmyslu, přesného strojírenství a nanotechnologií. Profesně se specializuje na oblast zahraničního obchodu a strategie ve skupině exportně zaměřených firem (s mateřskou společností AUDACIO). Před sedmi lety vstoupila do akademické sféry na Vysoké škole finanční a správní, kde též založila anglický studijní program se zaměřením na obchod. Institucionálně se věnuje sektoru malých a středních firem, je místopředsedkyní představenstva AMSP ČR (Asociace malých a středních podniků a živnostníků) a připomínkuje ekonomicky zaměřené legislativní návrhy vlády. Je členkou Rady vlády pro konkurenceschopnost a hospodářský růst, členkou pracovní skupiny pro export výsledků vědy a výzkumu do praxe na TAČR, a zastupuje též Českou republiku v nadaci Eurofound, která je jednou z tripartitních poradních agencií Evropské komise se sídlem v Dublinu. 

zástupce mediálního partnera (ČIA)

 • Ing. Hana Pavlištová
  výkonná ředitelka ČESKÁ INFORMAČNÍ AGENTURA

Ing. Hana Pavlištová

Pochází z Litoměřic, vystudovala VŠE v Berlíně, obor matematické modely a zpracování dat, profesní kariéru zahájila jako analytik a programátor. V České spořitelně zastávala řadu vedoucích pozic. V letech 1992-2005 pracovala pro finanční skupinu Bayerische Landesbank, později u její nástupkyně v ČR v BAWAGbank (dnes LBBW) ve funkci členky představenstva. Od května 2005 je výkonnou ředitelkou a jednatelkou České informační agentury. Od roku 1999 se angažuje jako dobrovolník pro Czech Special Olympics v oblasti PR a sponzoringu. Je čestnou členkou Česko-německé obchodní komory, ve které působila 6 let v představenstvu a byla také první a zatím jedinou  ženou ve funkci viceprezidentky  Česko-německé obchodní a průmyslové komory ve 20leté historii této největší bilaterální komory.
 

zástupce mediálního partnera (Deník, VLP)

 • PhDr. Jiří Humplík

PhDr. Jiří Humplík

Vystudoval fakultu žurnalistiky, sedmnáct let působil ve vydavatelství Economia, byl šéfredaktorem komerčních příloh Hospodářských novin, nyní je zástupcem šéfredaktorky pro přílohy v centrální redakci Deníku.

zástupce mediálního partnera (Svět průmyslu)

 • Jan Horký
  šéfredaktor

Jan Horký

Už při studiu žurnalistiky začal spolupracovat s vydavatelstvím Vltava-Labe-Press, přes pět let působil jako redaktor a později i editor v zahraničním oddělení centrální redakce Deníku. Do několika B2B časopisů také pořizoval rozhovory s českými manažery, majiteli firem a osobnostmi českého veřejného života. Tak začala i jeho spolupráce s vydavatelstvím Smart Connections a magazínem Svět Průmyslu. V roce 2014 se stal jeho šéfredaktorem. Vedle dalšího posílení vysokého standardu tištěného vydání se zaměřuje i na rozvoj aktivit časopisu na internetu. Hovoří anglicky a německy. Pochází z Prahy, kde také žije. Rád cestuje do hor. Baví ho sport, historie, divadlo a příběhy českých firem.

porotce

 • Prof. Ing. Michal Mejstřík, CSc.
  Předseda dozorčí rady Českého aeroholdingu, Předseda představenstva EEIP, Předseda Národního výboru Mezinárodní obchodní komory v ČR, Předseda vědeckopedagogické rady IES Fakulty sociálních věd UK

Prof. Ing. Michal Mejstřík, CSc.

Je specialistou na finanční trhy, podnikové finance a bankovnictví. Vystudoval ekonometrii na Vysoké škole ekonomické v Praze, titul kandidáta ekonomických věd (CSc.) získal za svůj akademický výzkum v oblasti hodnocení projektů a svá pokročilá studia završil na London School of Economics (1990-91). Od roku 1997 je profesorem bankovnictví a firemních financí Univerzity Karlovy v Praze, založil a do roku 2010 řídil přední české universitní pracoviště – Institut ekonomických studií FSV UK. Ten je dle žebříčku Hospodářských novin nejlepším vysokoškolským pracovištěm v oblasti výuky ekonomie a financí a souvisejícího výzkumu. Abstraktně-logické pojetí výuky vedoucí k samostatnému řešení problémů je společně s vysokým podílem výuky v angličtině a povinným studiem v zahraničí velice příznivě přijímán hospodářskou praxí. Řada multinacionálních společností proto zřídila na IES svá profesorská Chairs, což je v českém universitním prostředí jev zcela unikátní. Blíže viz http://ies.fsv.cuni.cz/.

Publikoval doma i v zahraničí přes 150 publikací, které jsou zejména v zahraničí hojně citovány. Současně je předsedou představenstva poradenské firmy EEIP,a.s., která je kooperačním partnerem mnoha evropských bank i konzultačních společností (McKinsey & Company) v České republice. V letech 2002-2008 působil jako místopředseda dozorčí rady ve společnosti Východočeská plynárenská, a.s., dále jako člen dozorčí rady v Západočeské plynárenské, a.s. a Severomoravské plynárenské, v letech 2009-11 jako předseda dozorčí rady ČSA, od roku 2011 je též členem dozorčí rady Budvar, n.p..

paticka - partneři