Porota v roce 2015

zástupce zakladatele

 • Ing. Luděk Drnec
  Obchodní ředitel společnosti DHL Express CZ & CEU

Ing. Luděk Drnec

Vystudoval vysokou školu strojní a elektrotechnickou v Plzni. Ve firmě DHL pracuje již od roku 1994. Většinu své profesní kariéry se věnuje prodeji, řízení  a rozvoji prodeje a marketingu. Od roku 2003 zodpovídal jako marketingový ředitel za oddělení Marketingu v DHL Express Česká republika. Od ledna 2007 řídil divizi Marketing & Sales s odpovědností především za plnění plánu prodeje a zisku expresních produktů prostřednictvím prodejní organizace DHL Express (CZ), a za oblast Marketing & Communication. Dále měl na starosti produktový management leteckých, pozemních i speciálních expresních přeprav a v neposlední řadě cenovou politiku DHL Express (CZ) pro tyto produkty. Svou odpovědnost v pozici Obchodního ředitele od března 2013 rozšířil na region střední Evropy.  

zástupce generálního partnera

 • Ing. Jiří Flégl
  manažer strukturovaného a exportního financování UniCredit Bank

Ing. Jiří Flégl

V roce 2003 vystudoval obor Mezinárodní politika a diplomacie na fakultě Mezinárodních vztahů na Vysoké škole ekonomické v Praze. V rámci studia absolovoval semestrální kurz na Právnické fakultě Státní Univerzity v Petrohradě. Od roku 2003 působil čtyři a půl roku v Komerční bance jako specialista exportního financování se zaměřením na Středoasijské republiky, jihovýchodní Asii, Afriku a Latinskou Ameriku. Od roku 2008 působí v UniCredit Bank Czech Republic a.s. (později UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.). Nejprve jako poradce Structured Trade&Export Finance (STEF), poté jako manažer prodeje produktů STEF a v současné době jako manažer odboru Structured Trade & Export Finance za Českou i Slovenskou republiku. Od počátku roku 2015 je členem dozorčí rady společnosti Transfinance, a.s.

zástupce zaštiťující agentury

 • Radomil Doležal
  generální ředitel CzechTrade

Radomil Doležal

Radomil Doležal vystudoval zahraniční obchod na Vysoké škole ekonomické v Praze. První zkušenosti s exportem získal v PZO Merkuria, kde působil na několika obchodních pozicích od referenta prodeje až po vedoucího exportního oddělení. Po roce 1990 měl jako ředitel dceřiné společnosti na starosti vstup mezinárodní firmy Campingaz na český a slovenský trh. V následujících letech se pak součástí jeho práce stala i konsolidace aktivit společnosti a rozšíření portfolia jejích značek v regionu následkem změn ve vlastnické struktuře skupiny: 1996 The Coleman Company, 1998 Sunbeam Corporation, 2005 Jardin Corporation. Od roku 2004 ve firmě působil jako generální ředitel pro střední a východní Evropu a zodpovídal za rozvoj aktivit skupiny Coleman v 11 nových členských zemích Evropské unie. V posledních dvou letech se zabýval privátním byznysem, a to v oblasti developmentu komerčních nemovitostí ve společnosti RSVP invest, a.s., odkud v červenci 2014 přešel do agentury CzechTrade.

zástupce odborného garanta

 • Ing. Martin Růžička
  Country Manager Coface

Ing. Martin Růžička

Martin Růžička působí ve funkci Country Manager Coface, kde je zodpovědný za rozvoj všech linií Coface v České republice. Současně má v přímé gesci pražskou organizační složku úvěrové pojišťovny COMPAGNIE FRANCAISE D´ASSURANCE POUR LE COMMERCE EXTERIEUR, právě v oblasti úvěrového pojištění je považován za odborníka v oboru. Martin Růžička působí v oblasti úvěrového pojištění více než 19 let, z toho více než 15 let v různých vedoucích funkcích. Jeho kariérní postup zahrnoval práci analytika, vedoucího oddělení, ředitele odboru přes šéfa obchodu po top manažerskou funkci úvěrové pojišťovny a v současnosti vrcholovou reprezentaci zájmů Coface v České republice.

zástupce partnera

 • Ing. Robert Toman, MBA
  ředitel KOMPASS Czech Republic

Ing. Robert Toman, MBA

Vystudoval fakultu mezinárodních vztahů na VŠE v Praze. Později získal ještě titul MBA od Sheffield Hallam University (ve spolupráci s ČVUT). V roce 1993 spoluzaložil firmu KOMPASS Czech Republic, kde potom zastával řadu různých pozic. V roce 2000 se stal jednatelem firmy. Od té doby se z české pobočky stalo nejúspěšnější zastoupení mezinárodní skupiny Kompass ve střední a východní Evropě. V roce 2002 provedl úspěšnou restrukturalizaci polské pobočky Kompass. V letech 2005 až 2007 vyvinul Kompass Czech Republic nový modul pro portál www.kompass.com, který od té doby používají všechny pobočky Kompass po celém světě. 

zástupce partnera

 • Ing. Petr Šíma
  Partner a spoluzakladatel skupiny NSG Morison, partner oddělení Corporate finance, Oceňování a auditu

Ing. Petr Šíma

Petr Šíma je předním expertem v oblasti oceňování podniků a finančního strukturování s více jak 25letou zkušeností. Již před ukončením studia se podílel na založení investiční společnosti a dále na řízení a tvorbě investiční strategie investičního privatizačního fondu. Specializuje se na oceňování podniků,vede firemní finance a nejvýznamnější projekty pro domácí i zahraniční klienty v oblasti fúzí,akvizic a ocenění. Je registrován jako soudní znalec pro obory ekonomika, ceny a odhady.

NSG Morison zastupuje v rámci asociace Morison International, kde je členem představenstva pro region Evropa a Severní Amerika. V roce 2006 byl jmenován členem znalecké komise Městského soudu v Praze. Petr Šíma spoluzaložil společně s druhým partnerem Martinem Novotným NSG Morison před 22 lety.Dnes zaměstnává přes 50 lidí. Vysokoškolský titul získal na VŠE a následně absolvoval řadu odborných mezinárodních školení.

zástupce partnera

 • Milena Linhartová
  ředitelka prodeje firemním zákazníkům Vodafone

Milena Linhartová

Vystudovala podnikohospodářskou fakultu VŠE v Praze, obor ekonomika práce a studium MBA na Sheffield Hallam University. Od roku 1998 působila ve společnosti Paegas v oddělení pohledávek. Poté přestoupila ke společnosti Oskar, kde pracovala na několika pozicích – mj. péče o zákazníky, risk management, v Chrudimi řídila call centrum. Po návratu do Prahy vedla oddělení lidských zdrojů. Po pracovních zkušenostech u Českého Telecomu a ČEZ se před pěti lety stala ředitelkou prodeje firemním zákazníkům a sama říká, že Vodafone Czech Republic a. s. pro ni byla nová výzva. Inspiraci a zároveň relax čerpá při setkávání se zajímavými lidmi, při odpočinku na chalupě, při hrách se psem, při cestování a samozřejmě během času stráveného s rodinou.

zástupce partnera

 • Sanjiv Suri
  President & CEO Zátiší Group

Sanjiv Suri

Zakladatel, President & CEO společnosti Zátiší Group v součastnosti provozujcí čtyři pražské restaurace V Zátiší, Bellevue, Mlýnec, Žofín Garden & Zátiší Catering  a Fresh & Tasty. (1991 – součastnost). Dříve pracoval jako General Manager, Food – Beverage Manager & Kitchen Coordinator v různých hotelových řetězcích. Jmenovitě Intercontinental, The Oberoi, Le Meridien & Hyatt Regency International ve Francii, Indii, Egyptě stejně jako v  západní Africe. Vystudoval Masters of professional Studies in Hotel administration  z  IMHI – ´Institut de management Hotelier International´ (Cornell – ESSEC) v Paříži. Má žena Markéta a čtyři děti Virat, Jacqueline, Shaan, Jasmine. Je členem správní rady UNICEF, předsedou představenstva Prague Convention Bureau, členčm “Young Presidents´ Organization” worldwide, partnerem a sponsorem  Sdružení pro zahraniční investice (AFI) a členem správní rady Americké obchodní komory.
 

zástupce partnera

 • Ivo Moravec
  zakladatel a majitel společnosti Espresso

Ivo Moravec

Má dlouholeté zkušenosti ze zahraničního obchodu. "Chceme představit v ČR kvalitní čaje, a nejlepší italskou kávu, nechceme jen další značku na trhu, zároveň cítíme potřebu prohloubit znalosti veřejnosti o přípravě italského espressa, cappuccina a pravých ceylonských čajů. S tím souvisí i náš záměr dlouhodobě zkvalitňovat poskytované služby v oblasti kávové i čajové gastronomie."

zástupce pořadatele

 • Helena Kohoutová
  ředitelka a jednatelka Agentury Helas

Helena Kohoutová

Zakladatelka prestižní celorepublikové soutěže pro české ženy podnikatelky OCENĚNÍ ČESKÝCH PODNIKATELEK - OCP. Zakladatelka klubů s mnohaletou tradicí, HELAS NEW ENCOUNTERS CLUB a COSMOPOLITAN EXECUTIVE HELAS LADIES CLUB. Spoluporotkyně a pořadatelka projektů Exportní ceny DHL UNICREDIT a ŠTIK ČESKÉHO BYZNYSU. Majitelka Agentury Helas s.r.o. a iniciátorka PodnikatelkaOnline.cz

spolupráce

 • Ing. Pavla Břečková Ph.D.
  Ředitelka pro obchod a strategii ve skupině strojírenských firem (mateřská firma AUDACIO), místopředsedkyně představenstva AMSP ČR (Asociace malých a středních podniků a živnostníků)

Ing. Pavla Břečková Ph.D.

Pavla Břečková vystudovala ekonomii na VUT v Brně a na doktorátu pracovala na prestižních zahraničních univerzitách ve Velké Británii a Dánsku. Dlouhodobě manažersky působí v oblasti autoprůmyslu, přesného strojírenství a nanotechnologií. Profesně se specializuje na oblast zahraničního obchodu a strategie ve skupině exportně zaměřených firem (s mateřskou společností AUDACIO). Před sedmi lety vstoupila do akademické sféry na Vysoké škole finanční a správní, kde též založila anglický studijní program se zaměřením na obchod. Institucionálně se věnuje sektoru malých a středních firem, je místopředsedkyní představenstva AMSP ČR (Asociace malých a středních podniků a živnostníků) a připomínkuje ekonomicky zaměřené legislativní návrhy vlády. Je členkou Rady vlády pro konkurenceschopnost a hospodářský růst, členkou pracovní skupiny pro export výsledků vědy a výzkumu do praxe na TAČR, a zastupuje též Českou republiku v nadaci Eurofound, která je jednou z tripartitních poradních agencií Evropské komise se sídlem v Dublinu.  

zástupce mediálního partnera (ČIA)

 • Ing. Hana Pavlištová
  výkonná ředitelka ČESKÁ INFORMAČNÍ AGENTURA

Ing. Hana Pavlištová

Hana Pavlištová působí na pozici výkonné ředitelky České informační agentury od května 2005. Zastávala řadu vedoucích pozic ve společnostech jako Česká spořitelna a Bayerische Landesbank (dnes LBBW). Hana Pavlištová se také angažuje jako dobrovolník pro Czech Special Olympics. Je čestnou členkou  Česko-německé obchodní komory, ve které působila 6 let v představenstvu a byla také první a zatím jedinou  ženou ve funkci viceprezidentky  Česko-německé obchodní a průmyslové komory ve 20-leté historii této největší bilaterální komory. 

zástupce mediálního partnera (Deník, VLP)

 • PhDr. Jiří Humplík

PhDr. Jiří Humplík

Vystudoval fakultu žurnalistiky, sedmnáct let působil ve vydavatelství Economia, byl šéfredaktorem komerčních příloh Hospodářských novin, nyní je zástupcem šéfredaktorky pro přílohy v centrální redakci Deníku.

zástupce mediálního partnera (Svět průmyslu)

 • Jan Horký
  šéfredaktor

Jan Horký

Už při studiu žurnalistiky začal spolupracovat s vydavatelstvím Vltava-Labe-Press, přes pět let působil jako redaktor a později i editor v zahraničním oddělení centrální redakce Deníku. Do několika B2B časopisů také pořizoval rozhovory s českými manažery, majiteli firem a osobnostmi českého veřejného života. Tak začala i jeho spolupráce s vydavatelstvím Smart Connections a magazínem Svět Průmyslu. V roce 2014 se stal jeho šéfredaktorem. Vedle dalšího posílení vysokého standardu tištěného vydání se zaměřuje i na rozvoj aktivit časopisu na internetu. Hovoří anglicky a německy. Pochází z Prahy, kde také žije. Rád cestuje do hor. Baví ho sport, historie, divadlo a příběhy českých firem.

zástupce mediálního partnera (BusinessInfo.cz)

 • Mgr. Martin Zika
  Šéfredaktor

Mgr. Martin Zika

Absolvent bakalářského programu Mediální studia a sociologie na brňenské Masarykově univerzitě a magisterského programu Veřejná a sociální politika na Karlově univerzitě v Praze. Dříve působil mimo jiné jako šéfredaktor ekonomického portálu Peníze.cz nebo jako editor česko-anglického měsíčníku The Prague Tribune. Publikoval např. v Denících Bohemia, v deníku Metro, připravoval příspěvky a komentáře pro Český rozhlas či Českou televizi.

zástupce mediálního partnera (Český rozhlas - Radiožurnál)

 • Ing. Tomáš Kollarczyk, MBA
  obchodní a marketingový ředitel Českého rozhlasu

Ing. Tomáš Kollarczyk, MBA

Svou profesní praxi začínal v cestovním ruchu a v privátním sektoru. V letech 2000-2012 pracoval v Českém rozhlase České Budějovice jako marketingový a PR manažer. Od roku 2010 byl současně pověřen řízením Obchodního oddělení Českého rozhlasu. Po rozsáhlé reorganizaci v roce 2012 zastává pozici obchodního ředitele, od roku 2014 pak pozici ředitele obchodu a marketingu. Vystudoval ekonomii se zaměřením na strukturální politiku EU na Ekonomické fakultě JČU, dále management a marketing na VŠE a ekonomiku cestovního ruchu na OU. Titul MBA získal na ESMA Barcelona. V rámci „Programu pro mladé profesionály“ organizovaného Německou kanceláří pro zahraniční politiku a Asociací pro mezinárodní otázky analyzoval řadu českých a německých společností ve výběrovém týmu.  

zástupce mediálního partnera (Týden)

 • Ing. Aleš Vojíř
  zástupce šéfredaktora a hlavního manažera speciálních projektů a příloh časopisu Týden

Ing. Aleš Vojíř

Čtrnáct let působil v ekonomických médiích. Nejprve jako redaktor a posléze editor Hospodářských novin. Od roku 2007 byl zástupcem šéfredaktora týdeníku Ekonomu. Od září roku 2014 je zástupcem šéfredaktora a hlavním manažerem speciálních projektů a příloh časopisu TÝDEN. Aleš Vojíř vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze.

zástupce mediálního partnera (měsíčník Český export)

 • Tomáš Stingl
  redaktor

Tomáš Stingl

Tomáš Stingl se dlouhodobě věnuje ekonomické žurnalistice se zaměřením na export a malé a střední podnikání. V minulosti pracoval mimo jiné v ekonomickém zpravodajství České televize či v podnikatelském magazínu Profit. V současnosti působí v deníku E15 a v měsíčníku Český export, které vydává vydavatelství Mladá fronta a. s.

porotce

 • Prof. Ing. Michal Mejstřík, CSc.
  Předseda dozorčí rady Českého aeroholdingu, Předseda představenstva EEIP, Předseda Národního výboru Mezinárodní obchodní komory v ČR, Předseda vědeckopedagogické rady IES Fakulty sociálních věd UK

Prof. Ing. Michal Mejstřík, CSc.

Je specialistou na finanční trhy, podnikové finance a bankovnictví. Vystudoval ekonometrii na Vysoké škole ekonomické v Praze, titul kandidáta ekonomických věd (CSc.) získal za svůj akademický výzkum v oblasti hodnocení projektů a svá pokročilá studia završil na London School of Economics (1990-91). Od roku 1997 je profesorem bankovnictví a firemních financí Univerzity Karlovy v Praze, založil a do roku 2010 řídil přední české universitní pracoviště – Institut ekonomických studií FSV UK. Ten je dle žebříčku Hospodářských novin nejlepším vysokoškolským pracovištěm v oblasti výuky ekonomie a financí a souvisejícího výzkumu. Abstraktně-logické pojetí výuky vedoucí k samostatnému řešení problémů je společně s vysokým podílem výuky v angličtině a povinným studiem v zahraničí velice příznivě přijímán hospodářskou praxí. Řada multinacionálních společností proto zřídila na IES svá profesorská Chairs, což je v českém universitním prostředí jev zcela unikátní. Blíže viz http://ies.fsv.cuni.cz/.

Publikoval doma i v zahraničí přes 150 publikací, které jsou zejména v zahraničí hojně citovány. Současně je předsedou představenstva poradenské firmy EEIP,a.s., která je kooperačním partnerem mnoha evropských bank i konzultačních společností (McKinsey & Company) v České republice. V letech 2002-2008 působil jako místopředseda dozorčí rady ve společnosti Východočeská plynárenská, a.s., dále jako člen dozorčí rady v Západočeské plynárenské, a.s. a Severomoravské plynárenské, v letech 2009-11 jako předseda dozorčí rady ČSA, od roku 2011 je též členem dozorčí rady Budvar, n.p..

paticka - partneři