Partneři v roce 2013

Zakladatel

DHL Express (Czech Republic), s.r.o.

Nádražní 2967/93, Moravská Ostrava, 702 00 Ostrava
Tel.: zákaznická linka 840 103 000
www.dhl.cz

DHL – Logistická společnost pro celý svět

DHL je přední globální společností poskytující logistické služby, a tedy „Logistickou společností pro celý svět“. DHL svým zákazníkům poskytuje své zkušenosti a znalosti v oblasti mezinárodních expresní přepravy, letecké a námořní přepravy, železniční a pozemní přepravy a mezinárodních poštovních služeb. Globální síť, kterou tvoří pobočky ve více než 220 zemích a územích a která zaměstnává po celém světě přibližně 285 000 zaměstnanců, nabízí zákazníkům služby vysoké kvality v kombinaci se znalostí místních poměrů, a plní tak jejich požadavky v rámci řízení subdodavatelského řetězce. DHL přijímá svou společenskou odpovědnost prostřednictvím podpory projektů na ochranu životního prostředí, náprav po přírodních katastrofách a vzdělávání.

DHL je součástí skupiny Deutsche Post DHL. V roce 2012 vygenerovala skupina tržby přes 55 miliard EUR.

Generální partner

UniCredit Bank

Želetavská 1525/1, 140 92 Praha 4
Tel.: +420 221 112 111
www.unicreditbank.cz

UniCredit Bank Czech Republic a.s. zahájila svoji činnost na českém trhu 5. listopadu 2007. Vznikla integrací dvou dosud samostatně působících úspěšných bankovních domů HVB Bank a Živnostenské banky. UniCredit Bank Czech Republic a.s. je silnou a rychle se rozvíjející bankou, která nabízí širokou škálu kvalitních produktů pro firemní zákazníky i privátní klientelu. Je jednou z nejsilnějších bank na trhu v oblasti projektového, strukturovaného a syndikovaného financování Corporate Finance a exportního financování. Mimořádně silnou pozici si banka rovněž vybudovala v oblasti akvizičního financování a také se řadí na první příčku ve financování komerčních nemovitostí. Zákazníci UniCredit Bank mají, mimo jiné, možnost využívat nabídku služeb pro financování projektů ze strukturálních fondů EU nabízených prostřednictvím Evropského kompetenčního centra UniCredit Bank. UniCredit Bank je součástí skupiny UniCredit, která působí ve 22 zemích Evropy.

Záštita

Česká agentura na podporu obchodu/CzechTrade

Ditrichova 21, 128 01  Praha 2
Tel.: +420 224 907 523, fax: +420 224 913 440
www.czechtrade.cz

CzechTrade je agenturou na podporu exportu podřízenou Ministerstvu průmyslu a obchodu. Jeho cílem je posílení konkurenceschopnosti českých firem, jejich podpora při uplatnění na zahraničních trzích, nová oborová a teritoriální diverzifikace vývozu a zvýšení podílu exportu s vyšší přidanou hodnotou. Relevantní a včasné informace hrají v každém rozhodovacím procesu klíčovou roli. Agentura CzechTrade disponuje unikátními nástroji k jejich získávání a distribuci mezi české firmy s cílem maximalizovat šance podnikatelů na úspěšný vstup na vybrané trhy. Služby agentury CzechTrade usnadňují firmám rozhodování o výběru vhodných exportních teritorií, zkracují dobu vstupu na daný trh a podporují aktivity směřující k dalšímu rozvoji firmy v zahraničí. Specialisté CzechTrade poskytují služby společně se zahraničními zástupci Ministerstva průmyslu a obchodu. Služby zahrnují poradenství, vzdělávání, informační služby a služby zahraničních zastoupení MPO.

Odborný garant

COFACE CZECH

I.P. Pavlova 5, 120 00 Praha 2
Tel.: +420 246 085 411
www.coface.cz

Skupina Coface, světový leader v pojištění pohledávek, nabízí společnostem po celém světě globální řešení pro řízení rizik pohledávek. V roce 2012 skupina zaznamenala konsolidovaný obrat 1,6 miliardy EUR. 4400 zaměstnanců v 66 zemích poskytuje lokální služby na mezinárodní úrovni. Každé čtvrtletí Coface publikuje své hodnocení rizik 158 zemí, které je založené na jedinečných znalostech platební morálky a odborných znalostech 350 underwriterů. Ve Francii Coface poskytuje veřejnoprávní exportní záruky z pověření francouzského státu. Coface je dceřinou společností Natixis, korporátní, investiční management a specializované finanční služby, podpora Groupe BPCE.

Přítomnost Coface v České republice je datována od roku 1991, kdy začala své aktivity produktová linie kreditních informací v Praze.

Coface Czech podporuje exportéry
Hlavní 3 obchodní linie Coface Czech: úvěrové pojištění (ochrana proti neplacení obchodních pohledávek), kreditní informace a služby inkasa tj. vymáhání pohledávek jsou zejména využívány exportéry. Ti si tak mohou prověřit obchodní partnery a chránit se před riziky neplacení. Mají přístup k unikátní databázi Coface obsahující záznamy o 50 milionech firem z celého světa. Databáze obsahuje  informace o bonitě subjektů tzv. @rating skóre a o názorech na stanovení obchodních úvěrových rámců.

Partner

PETERKA & PARTNERS v.o.s. advokátní kancelář

Karlovo náměstí 671/24, Praha 1
Tel.: +420 246 085 300
www.peterkapartners.cz

Podobně jako mnoho českých společností rozvinula svoje aktivity v zahraničí a vybudovala síť vlastních poboček v klíčových zemích regionu střední a východní Evropy (Slovensko, Polsko, Rusko, Ukrajina, Rumunsko, Bulharsko).
Přímá přítomnost a znalost právního a podnikatelského prostředí v těchto zemích a také vlastní autentické podnikatelské know-how jí umožňuje nabídnout právní služby s vysokou přidanou hodnotou zejména klientům z řad českých společností expandujících do zahraničí, exportérům a domácím i nadnárodním společnostem operujícím ve více zemích regionu.
Kancelář svým klientům, významným českým i nadnárodním společnostem, nabízí komplexní řešení, a to včetně daňové optimalizace, jak pro Českou republiku, tak země střední a východní Evropy. Prostřednictvím partnerských kanceláří zajistí právní služby téměř ve všech zemích světa.

Partner

OSPAP, a.s.

K Hrušovu 4, 102 23 Praha
Tel.: +420 271 081 312
www.ospap.cz

Společnost Ospap, součást australské skupiny PaperlinX, považuje exportní firmy za své důležité zákazníky zejména pro svou divizi Packaging, která dodává široký sortiment plastových i papírových obalů včetně těch na zakázku vyráběných. Podporu exportní ceny vidíme jako efektivní způsob, jak můžeme ocenit úspěšné vývozce a navázat s nimi partnerské vztahy. Neméně důležitým cílem Ospapu je budování povědomí o naší značce a šíři poskytovaných služeb, protože z historických důvodů je naše společnost vnímána primárně jako dodavatel materiálů pro polygrafii, což neodpovídá současnému stavu. Kromě obalových materiálů je Ospap také dodavatel digitálních tiskových strojů a předním obchodníkem s materiály a technologiemi pro výrobu reklamy.

Partner

GrECo JLT Czech Republic

Novodvorská 994, 142 21 Praha 4
Tel.: +420 296 331 215, fax: +420 296 331 241
http://www.greco.eu/

Skupina GrECo JLT Czech Republic je nezávislý pojišťovací broker a poradce pro velké a střední průmyslové a obchodní společnosti, asociace, municipality a další podnikatelské subjekty. Řadí se mezi přední makléře na trhu a tvoří jádro makléřské sítě JLT International Network společně s dalšími významnými světovými brokery. GrECo poskytuje svým klientům vysoce profesionální a komplexní služby, vytváří individuální řešení pro oblast pojištění a risk managementu, zabezpečuje pojistnou ochranu nejen společnostem ale i jejich zaměstnancům, chrání klienty před všemi druhy pojistitelných rizik, má prvotřídní zkušenosti v  oblastech  stavebnictví, strojírenství, letectví, výstavba investičních celků, doprava&logistika, námořní přeprava, energetika a obnovitelné zdroje, telekomunikace a mnoho dalších.

Součástí skupiny GrECo JLT Czech Republic je největší srovnávací portál  a prodejce v oblasti retailového pojištění přes internet, společnost Top-Pojištění.cz s.r.o.

Partner

ZÁTIŠÍ GROUP

Novotného lávka 5, 110 00  Praha 1
Tel.: +420 277 000 101, fax: +420 220 221 274
www.zatisigroup.cz

Zátiší Group se během 20 let od svého vzniku zařadila na vrchol české restaurační a cateringové scény. Naší misí je být  jednou z nejznámějších a nejuznávanějších evropských společností zaměřených na poskytování služeb. Hlavními pilíři naší filosofie jsou Flexibilita (yes, we can…) - Transparentnost - Hodnota za Vaše peníze - WOW. V současné době provozujeme čtyři špičkové restaurace v historickém centru Prahy a cateringové služby nejen v České republice, ale také na evropském trhu.

V Zátiší byla jednou z prvních luxusních restaurací v Praze a jako jediná se již 13 let umisťuje mezi Top 10 v Maurerově průvodci Grand Restaurant. V restauraci Bellevue v samém srdci Prahy ocení milovníci gastronomie a vína koncept „Wine Club“ s lahůdkami od michelinského šéfkuchaře Gabriele Feliciani a Mlýnec v bezprostřední blízkosti Karlova mostu nabízí moderní českou kuchyni v podání Marka Purkarta. Je prvním českým šéfkuchařem, který získal třikrát ocenění Michelin Bib Gourmand (výborná hodnota za rozumnou cenu). Naši nejmladší restauraci Žofín Garden určenou pro vzácné chvíle s vašimi nejbližšími najdete na Slovanském ostrově.

Zátiší Catering zajišťuje eventy renomovaných společností stejně jako události mezinárodního významu jako je summit NATO, MMF a předsednictví EU. Poskytuje své služby nejen v České republice, ale i v dalších evropských zemích – Rakousku, Německu a Maďarsku. Nyní otevírá nové pobočky  v Mnichově a Berlíně. Zátiší Group je generálním cateringovým partnerem Kongresového centra Praha a exkluzivním catererem v paláci Žofín na Slovanském ostrově.

Zátiší Group byla vyhlášena jako nejlepší provozovatel cateringových a restauračních služeb v České republice v letech 2005 až 2011 (Českých 100 Nejlepších). Za náš úspěch vděčíme našim klientům, jejich podporu považujeme za velké štěstí, o které se chceme dělit. Zavázali jsme se tedy, že každý rok věnujeme nejméně 20 % svých zisků na pomoc ostatním. Dlouhodobě spolupracujeme s UNICEF, Člověk v tísni a několika dalšími organizacemi třetího světa. Kdykoliv využijete služby Zátiší Group, můžete očekávat ten nejvyšší standard a konsistentí kvalitu služeb. Zároveň budete vědět, že jste také přispěli na pomoc znevýhodněným lidem na světě.

Partner

Newton Media

Na Pankráci 127, 140 00  Praha 4
Tel.: +420 225 540 200
www.newtonmedia.cz

NEWTON Media, a.s. – je ryze česká společnost s historií od roku 1995, která vlastní nejbohatší archiv plných znění zpráv periodického tisku, internetových serverů a plných přepisů zpráv vybraných televizních a rozhlasových pořadů z českých zdrojů sahající až do roku 1993.
NEWTON Media, a.s. poskytuje klasický monitoring,  mediální analýzykrizovou komunikaci, monitoring inzerce a reklamymonitoring socialních sítí, školení a další služby. NEWTON Media, a.s. nabízí také široké služby vydavatelům.

Partner

KOMPASS Czech Republic s.r.o.

Doudova 3, 147 00 Praha 4
Tel.: +420 296 337 333
http://www.kompass.com

Mezinárodní databáze firem Kompass obsahuje marketingové a produktové informace o více než 4 milionech firem ze 70 zemí. www.kompass.com je ideální platformou pro setkávání exportérů a importérů z celého světa. Exportéři v databázi aktivně hledají nové zákazníky a prezentují své produkty. Importéři používají systém Kompass jako nástroj pro rychlé a efektivní oslovení kvalitních dodavatelů výrobků a služeb. Společnost Kompass je součástí skupiny Natixis.

Partner

Austrian Airlines

Town Office Prague, Belgická 20, 120 00 Praha 2
Tel.: +420 234 008 350, Fax: +420 234 008 300
http://www.austrian.com/

V rámci integrace Austrian Airlines do koncernu Lufthansa se v lednu 2010 spojila v České republice obchodní zastoupení společností Austrian Airlines, Lufthansa a Swiss. Nová organizační struktura pod obchodním vedením Austrian Airlines, které letos slaví 50. výročí působení v České republice, přináší zákazníkům všech tří společností výhody. Mohou využívat nejvýhodnější produkt z portfolia všech tří aerolinií a mohou lety v rámci skupiny kombinovat. V současnosti nabízejí společně tyto tři společnosti celkem 160 letů týdně z České republiky a skupina je na prvním místě mezi zahraničními leteckými dopravci na českém trhu. Od října 2010 zastupuje Lufthansa Group v  České republice také společnost British Midland. Na všech letech Austrian, bmi, Lufthansa a Swiss mohou cestující získat bonusy v rámci věrnostního programu pro firmy - Star Alliance Company Plus (SACP) a pro jednotlivce -  Miles & More.

Pořadatel

Agentura Helas s.r.o.

Malá Štupartská 6, 110 00  Praha 1
Tel.: +420 220 570 708, fax: +420 220 310 926
www.helas.org

Agentura Helas je spoluzakladatelem prestižní soutěže OCENĚNÍ ČESKÝCH PODNIKATELEK – OCP a zakladatelem několika vlastních projektů, jako je dámský klub COSMOPOLITAN EXECUTIVE HELAS LADIES CLUB a společenský klub HELAS NEW ENCOUNTERS CLUB. Je výhradním provozovatelem historických sálů v prostorách Kláštera minoritů sv. Jakuba v centru Prahy. Patnáct let je agentura specialistou v oboru „event management“, pořádá společenské, kulturní a sportovní akce.

Spolupráce

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR

Těšnov 5, 110 00 Praha 1
Tel.: +420 222 246 404, fax: +420 222 241 553
www.amsp.cz

Asociace malých a středních podniků a živnostníků České republiky sdružuje na otevřené, nepolitické platformě malé a střední podniky a živnostníky i jejich organizace z celé republiky. Úspěšně prosazuje základní myšlenky z Programu rozvoje malých a středních podniků v ČR, který zpracovala již v roce 2003 a průběžně jej aktualizuje. Asociace spolupracuje s vládou, jednotlivými ministerstvy a v uplynulých letech iniciovala řadu zákonných opatření, která pomáhají formovat podnikatelské prostředí v naší zemi. Je připomínkovým místem k připravované legislativě, členem Podnikatelské rady a řady dalších poradních orgánů vlády a ministerstev vč. hodnotitelských komisí, je zastoupena rovněž na evropské úrovni, a to přímo v představenstvu největšího zástupce malých a středních podniků při Evropské komisi, v Evropské asociaci řemesel, malých a středních podniků (UEAPME) v Bruselu. Pro své členy poskytuje především INFORMAČNÍ SERVIS, PORADENSTVÍ a ANALÝZY zaměřené cíleně na segment malých a středních podniků a živnostníků z celé řady oblastí, dále účast na odborných akcích, seminářích, konferencích, setkáních podnikatelů v ČR i v zahraničí a celkové prosazování zájmů tohoto segmentu vůči vládě, parlamentu a dalším institucím. Členové mohou dále využívat exkluzivních  nabídek a benefitů partnerů AMSP ČR, Asociace vyhlašuje také vlastní Grantový program pro členy AMSP ČR. S cílem zviditelnění živnostníků i malých a středních firem poskytuje asociace záštitu, nominuje a je odborným hodnotitelem soutěže bankovních produktů "Zlatá koruna", soutěže "Štiky českého byznysu", unikátního projektu "HSBC grant pro exportéry", dále "Exportní ceny DHL UNICREDIT" a soutěže "Ocenění českých podnikatelek". Asociace je jedním ze zakladatelů Koalice pro transparentní podnikání.

Spolupráce

Liberecký kraj

Spolupráce

Hospodářská komora Liberec

Spolupráce

Česko - polská obchodní komora

Janáčkova 10, 702 00 Ostrava
Tel.: +420 596 612 230, fax: +420 596 612 231
www.opolsku.cz, www.cpok.cz

Česko-polská obchodní komora se sídlem v Ostravě sdružuje české a polské operátory. Je neziskovou organizací. Byla založena na základě zákona č. 42/1980 Sb., o hospodářských stycích se zahraničím. Její zřízení a činnost schválilo Ministerstvo průmyslu a obchodu České republiky.

Česká - polská obchodní komora je bilaterální komora, podporující aktivity českých a polských firem, nabízí komplexní pomoc při hledání partnerů a zahájení podnikání v České republice.

Nabízené služby:

 • Podpora polských firem v České republice
 • Jednotlivé propagační akce
 • Prezentace na výstavách a veletrzích v České republice
 • Reklama
 • Organizace setkání českých firem, příprava obchodních jednání
 • Právní pomoc v České republice
 • Překlady
 • Průzkum trhu, marketingové studie
 • Konzultace s odborníky v oblastech: práva, daní, certifikátů, atd.
 • Hledání obchodních partnerů

Spolupráce

Slovensko - česká obchodní komora

Spolupráce

Česko - maďarská obchodní komora

Hlavní mediální partner

Vltava-Labe-Press, a.s. (VLP)

Přátelství 986, 104 00 Praha 10 - Uhříněves
Tel.: +420 272 015 111, fax: +420 272 015 238
www.vlp.cz

Je vydavatelství, jež v České republice vydává přes sto regionálních titulů, z toho 72 regionálních deníků, 27 týdeníků. Tyto deníky jsou nejvýznamnější regionální noviny u nás. Mají dominantní postavení ve svých regionech, charakteristická je vysoká čtenost. Regionální deníky jsou jediné noviny, kde je zároveň obsaženo zpravodajství ze světa, republiky, regionu, kraje i z nejbližšího okolí bydliště. Cíleně lze regionálně oslovit více než 10 % obyvatelstva až do úrovně jednotlivých okresů a to nejen ve velkých městech, ale i v nejmenších obcích. Průměrný denní náklad všech titulů VLP, cca 220 tisíc výtisků, si denně přečte na 877 tisíc čtenářů, což představuje zhruba čtvrtinu trhu s novinovými tituly. Vydavatelství patří koncernu Verlagsgruppe Passau, který v Německu vydává regionální noviny Passauer Neue Presse. 

Hlavní mediální partner

Česká Informační Agentura - ČIA

Pobřežní 46, 186 00 Praha 8 - Karlín
Tel.: +420 224 800 977, fax: +420 222 317 297
www.cianews.cz

Česká informační agentura je soukromá tisková agentura,  která se specializuje na zpravodajství z ekonomiky a trhů České republiky. Vlastní redakční tým ekonomických redaktorů vydává měsíčně více než dva tisíce zpráv. Prostřednictvím  elektronických deníků, týdeníků a měsíčníků, které vycházejí v české, anglické a německé jazykové verzi, zprostředkujeme čtenářům podstatné informace a fakta. Poskytujeme aktuální marketingové zpravodajství přímo pro management firem a institucí. Našim klientům přinášíme nové příležitosti a šetříme jejich čas. Na www.cianews.cz naleznete také rozhovory, reportáže a kulturní zpravodajství.

Hlavní mediální partner

Svět průmyslu

Radniční 231/4, 787 01 Šumperk
Tel.: +420 581110 907
www.svetprumyslu.cz, www.trade-investment.eu

Smart Connections s.r.o. je vydavatelství, které prostřednictvím svých magazínů Svět průmyslu a Trade & Investment nabízí komplexní pohled na dění ve všech odvětvích českého i světového průmyslu. Nezaměřuje se jen na pohled zvenčí, ale především na praxí prověřené postupy a to z těch nejpovolanějších zdrojů. O své zkušenosti se zde pravidelně dělí manažeři nejvýznamnějších českých firem a experti z různých odvětví. Svět průmyslu vás nezahltí zbytečnou teorií, ukáže vám skutečné problémy, ale i účinná řešení. Prostřednictvím Trade & Investment pak vaše úspěchy představíme i v zahraničí a rozšíříme vaše exportní možnosti.

Hlavní mediální partner

Franchising.cz

www.profitsystem.cz

Vydavatel portálu Franchising.cz je PROFIT system franchise services s.r.o. - konzultační společnost, která se zabývá komplexním poradenstvím v oblasti franchisingu. Společnost působí vedle České republiky také na polském, ukrajinském, maďarském a rumunském trhu. PROFIT system franchise services s.r.o. je řádným členem České asociace franchisingu v oblasti poradenství franchisovým systémům.

PROFIT system franchise services s.r.o. (PROFIT system®) již zpracovala přes 150 franchisových konceptů pro různé obory, včetně bankovních. Jako jediná konzultační společnost ve svém oboru v České republice poskytuje rovněž podporu v oblasti public relations a komunikace s médii. Společnost také vyhledává vhodné kandidáty pro získání franchisových licencí a je členem skupiny PROFIT system®s centrálou v Polsku a pobočkami na Ukrajině, v Maďarsku a Rumunsku. Další informace jsou k dispozici na: www.profitsystem.cz.

Mediální partner

ČRo 1 – Radiožurnál

Vinohradská 12, 120 99 Praha 2
Tel.: +420 221 551 111, fax: +420 221 551 342
www.radiozurnal.cz

Český rozhlas slaví v letošním roce 90. výročí. Pravidelné rozhlasové vysílání let na území naší republiky bylo společností Radiojournal zahájeno v květnu 1923, Český rozhlas je tedy po britské BBC (začala vysílat o půl roku dříve) druhým nejstarším rádiem na světě. Od zahájení vysílání prošla historicky první stanice na evropském kontinentu dramatickým vývojem – od živého vysílání ve skromném stanu v Praze – Kbelích k dnešním moderním digitalizovaným provozům a měla velký význam v dějinách České republiky.

ČRo 1 – Radiožurnál je moderní zpravodajsko-publicistická stanice, příjemná k poslechu všem cílovým skupinám.

Radiožurnál se svém vysílání soustřeďuje na okamžité a rychlé zpravodajství, které se prolíná celým dnem a má přednost před jakýmkoliv naplánovaným programem. 24 hodin denně nabízí rychlý, kvalitní a komplexní informační servis o událostech doma i v zahraničí. Radiožurnál přináší zprávy z ekonomiky, politiky, kultury i sportu, ještě více aktuálních informací o dopravě a počasí i servisní pořady. Vysílá také autentická vyjádření, rozhovory a diskuse se zajímavými lidmi, komentáře prezentující nejširší škálu názorů a postojů i náboženské vysílání nebo vysílání pro národnostní menšiny. Dle výzkumů je ČRo 1 – Radiožurnál zvlášť vyhledáván vzdělanými posluchači, lidmi se zájmem o poznání a informace.

Mediální partner

Google

Praha City Center, Klimentská 46, 110 00 Praha 1
Tel.: +420 222 191 111
www.google.cz

Česká pobočka Googlu byla založena v říjnu 2006. Od svého otevření uvedla na český trh více než 50 lokalizovaných pro české uživatele (včetně  videoportálu YouTube.cz či prohlížeče Google Chrome), malým, středním i velkým firmám v České republice zase poskytuje internetovou reklamu, a to pomocí reklamního systému Google AdWords. Na českém trhu společnost Google Česká republika uzavřela desítky lokálních partnerství s klíčovými hráči na trhu v různých oblastech (média, korporátní sektor, enterprise, neziskový sektor atd.). Snaží se také podporovat zajímavé projekty z růných oborů.

Mediální partner

ČT24 - Váš informační náskok

Tel.: +420 261 135 202, redakce ekonomiky
www.ct24.cz

ČT24 je první zpravodajská stanice v Česku. Během šesti let existence neustále posiluje svou pozici na trhu - denně oslovuje kolem milionu diváků. Prostřednictvím velké sítě zpravodajů přináší tento veřejnoprávní kanál kontinuálně informace o dění doma i v zahraničí. Velký prostor věnuje také ekonomické scéně. Pro vyvážejí firmy je určena hlavně rubrika Exportér, která je součástí hlavního ekonomického pořadu Ekonomika ČT24.

Mediální partner

BusinessInfo.cz

Dittrichova 21, 128 01 Praha 2
Tel.: +420 224 907 573, Fax: +420 224 910 164
www.businessinfo.cz

BusinessInfo.cz je oficiálním portálem pro podnikání a export. Portál je provozován vládní agenturou CzechTrade a jeho gestorem je Ministerstvo průmyslu a obchodu.

Hlavním cílem portálu je zjednodušit zejména malým a středním podnikatelům orientaci v informacích a službách poskytovaných státní správou. Podnikatelé zde naleznou garantované informace z oblasti legislativy, daní, zahraničního obchodu i podpory podnikání. Vedle standardních tematických rubrik jsou velmi oblíbenými částmi portálu také další služby a databáze - například „Formuláře“, „Katalog odkazů“, „Kalendář akcí“, „Podpory a dotace“ nebo „Zahraniční poptávky“.

Zkušenosti z ekonomicky vyspělých zemí ukazují, že sdružením, utříděním a prezentací informací pro podnikání na jednom dostupném a přehledném místě lze výrazně přispět k posílení informační konkurenceschopnosti hospodářských subjektů a jejich vývozních schopností. To, že je portál BusinessInfo.cz ve svém snažení úspěšný svědčí stále rostoucí návštěvnost portálu. Zatímco v prvním roce provozu, v roce 2002, dosahovala průměrná měsíční návštěvnost na Businessinfo.cz něco málo přes 6,5 tisíce, údaje za rok 2010 vykazují hodnotu bezmála 275 tisíc návštěv měsíčně.

Mediální partner

5 + 2 dny

www.agfmedia.cz

Týdeník 5plus2 je jedinečné sdružení 71 regionálních periodik. Ta pokrývají celé území České republiky a mohou se jednoduše a zdarma stát součástí běžného života miliónu domácností.

 • Každý týden vám 5plus2 přináší a bude přinášet informace a zprávy z vašeho okresu, kraje a republiky.
 • Každý týden pro vás připravujeme zajímavé čtení na odpočinkový víkend a nedílnou součástí je také TV program na celý týden.

Mediální partner

MEDIAFAX

www.mediafax.cz

V současnoti poskytuje tisková agentura klientům profesionální zpravodajství z domova, politiky, ekonomiky, regionů, krimi, sportu a kultury. O nepřetržitý přísun nejaktuálnějších informací se stará několik desítek reportérů, redaktorů, editorů, fotografů a grafiků po celé republice. Během dne produkuje Mediafax stovky zpráv, fotografií, infografik a audiozáznamů.

Mediální partner

MAKE MONEY

www.quote.cz

Make Money je luxusní investiční měsíčník zaměřený na byznys veřejnost, které okolnosti nutí zabývat se otázkami zhodnocení jejích volných peněz. Čtenáři se rekrutují z řad manažerů, vysokých státních úředníků, politiků, advokátů, lékařů, ale i profesionálů v oblasti investic a financí.

Make Money Light je odlehčenou lifestylovou verzí časopisu Make Money. Zaměřen je na širokou veřejnost, které zábavnou formou přibližuje svět investic a financí prostřednictvím trendových témat. Je pravidelnou přílohou pro předplatitelé deníku MF DNES a Lidove noviny.

www.quote.cz je investiční web, který aktivním investorům přináší denně aktuální informace ze světa financí a investic.