Výsledky soutěže v roce 2011

Kategorie „Malá společnost“ (určená malým exportérům s maximálním počtem 50 zaměstnanců a obratem do 300 milionů Kč)

Vítězem Exportní ceny DHL UNICREDIT pro rok 2011 v kategorii „Malá společnost“ (určené malým exportérům s maximálním počtem 50 zaměstnanců a obratem do 300 milionů Kč) se stala společnost Investa Intl s.r.o. Pražská společnost, která se zabývá vývojem a výrobou textilních a kožedělných strojů.
www.investa.cz

Na druhém místě se umístila společnost SPACE CZ. Sklářská společnost, která v roce 2009 vytvořila značku VERREUM. Její specialitou je výroba unikátního stříbřeného skla. VERREUM spojuje staré sklářské techniky používané v České republice již po mnoho století s návrhy současných předních českých a zahraničních designérů.
www.verreum.cz

Na třetím místě se umístila společnost 1 WITOS s.r.o., která je obchodním a logistickým centrem zaměstnávajícím zdravotně znevýhodněné osoby (chráněná dílna). Obchoduje s hutním a stavebním materiálem ve střední Evropě a řeší problematiku zaměstnávání zdravotně znevýhodněných osob.
www.witos.cz

Kategorie „Středně velká společnost“ (určená exportérům s maximálním počtem 250 zaměstnanců a obratem do 1,5 miliardy Kč)

V kategorii nejlepší „Středně velká společnost“ (určené exportérům s maximálním počtem 250 zaměstnanců a obratem do 1,5 miliardy Kč) získala cenu společnost REALISTIC, a.s. zabývající se projekcí, výrobou, montáží a servisem průmyslových elektrických a plynových pecí. Firma s dlouholetou tradicí byla založena roku 1929 v Karlových Varech a od roku 1946 vyrábí elektrické pece.
www.realistic.cz

Na druhém místě se umístila společnost INCO engineering, s.r.o., která je jedním ze tří evropských dodavatelů těžních strojů a zařízení pro vertikální dopravu v hlubinných dolech. Do této elitní skupiny se dostali díky neustálému vývoji nových systémů a zařízení.
www.inco-p.cz

Na třetím místě se umístila firma EBAS Benešov, která v prosinci oslaví 20 let od svého založení. Jedná se o malou rodinnou firmu, která se zabývá sériovou kovovýrobou, lisováním a svařováním kovů. Nevyrábí finální produkty, které je možné běžně koupit v obchodě, ale i tak se s jejich produkty většina ze zúčastněných setkává denně. Jsou to součásti výrobků jejich zákazníků z Evropy, i mimo ni.
www.ebas.cz

Kategorie „Exportér teritoria – Společenství nezávislých států“

Vítězem v kategorii „Exportér teritoria – Společenství nezávislých států“ společnost REALISTIC, a.s., která zvítězila také v kategorii „Středně velká společnost“.
www.realistic.cz

Kategorie „Exportér regionu“

Vítězem v kategorii „Exportér regionu“, pro letošní ročník byl vybrán Královéhradecký kraj, se stala společnost MICRORISC s. r. o. Česká firma specializovaná na výzkum, vývoj, import a distribuci nejmodernějších elektronických komponent a modulů. Patří mezi přední technologické firmy, mírou invence a počtem českých i světových patentů se řadí k nejúspěšnějším v oboru. Vlastní výzkum a vývoj je zaměřen především na bezdrátovou komunikaci.
www.microrisc.com

Kategorie “Nejúspěšnější klient CzechTrade“

Vítězem Exportní ceny DHL UNICREDIT v kategorii „Nejúspěšnější klient CzechTrade“ se stala společnost Kovobel v.d. Firma se soustřeďuje na kompletní dodávky dvou zcela odlišných sortimentů. Hlavním dlouhodobým výrobním programem jsou technologická zařízení pro chov drůbeže, která představují kompletní dodávky tohoto sortimentu dle specifických požadavků jednotlivých zákazníků včetně souvisejících činností a komponentů (např. ventilační systémy, dopravníky vajec, napájecí systémy, zásobníky krmiva, dopravníky krmiva, dopravníky trusu, systém osvětlení, třídění a balení vajec, apod.). Skládací kontejnery z ocelového pozinkovaného plechu jsou konstruovány jako jednoduché sklady s širokými možnostmi využití. Základními modifikacemi kontejneru, které jsou postupně rozšiřovány dle požadavků odběratelů, jsou kontejner z pozinkovaného plechu s dvoukřídlými dveřmi v čelní stěně s dřevěnou, popř. ocelovou podlahou nebo se záchytnou vanou sloužící jako příruční sklad nebezpečných látek (např. ropných produktů).
www.kovobel.com

Zvláštní ocenění CzechTrade za aplikaci průmyslového designu

Zvláštní ocenění CzechTrade za aplikaci průmyslového designu si odnesla společnost BORCAD cz. s.r.o. Borcad je úspěšná, moderní a světovou konkurencí respektovaná firma s výjimečným kolektivem, která vyvíjí a vyrábí nadčasové produkty v oblasti medicínské techniky, sedaček a lehátek pro osobní vagóny s výraznou orientací na inovace a vynikající kvalitu pro náročné zákazníky. Společnost má vlastní, velmi silné vývojové a konstrukční zázemí a dlouhodobě spolupracuje s českými špičkami v oblasti průmyslového designu.
www.borcad.cz

Druhé místo obsadila společnost Bender Robotics s.r.o., inovativní společnost zaměřená na vývoj a praktickou aplikaci nejnovějších technologií v oblasti autonomní mobilní robotiky. Díky úspěchu reklamního robota Advee se Bender Robotics stává jedním z lídrů personální robotiky na Evropském trhu. Posláním společnosti je prostřednictvím plně autonomních robotů přinášet zcela nové možnosti do nejrůznějších oblastí lidského života. We are „Bending the Future!“
www.advee.eu 

Na třetím místě se umístila společnost HS Flamingo s.r.o. Největší velkoobchod s kompletním sortimentem pro stavbu krbů v České republice. Dále je výrobcem a výhradním prodejcem vysoce kvalitních krbových kamen HS Flamingo, teplovodních krbových vložek Aquaflam a silnostěnných kouřovodů. Ryze česká společností s dlouholetými zkušenostmi na trhu.
www.hsflamingo.cz

paticka - partneři