Partneři v roce 2011

Zakladatel

DHL Express (Czech Republic), s.r.o.

Nám. Sv. Čecha 3, čp. 516, 702 00 Ostrava – Přívoz

Tel.: zákaznická linka 840 103 000

www.dhl.cz

DHL – Logistická společnost pro celý svět

DHL je přední globální společností poskytující logistické služby, a tedy „Logistickou společností pro celý svět“. DHL svým zákazníkům poskytuje své zkušenosti a znalosti v oblasti mezinárodních expresní přepravě, letecké a námořní přepravě, železniční a pozemní přepravě a mezinárodních poštovních službách. Globální síť, kterou tvoří pobočky ve více než 220 zemích a územích a která zaměstnává po celém světě přibližně 275 000 zaměstnanců, nabízí zákazníkům služby vysoké kvality v kombinaci se znalostí místních poměrů, a plní tak jejich požadavky v rámci řízení subdodavatelského řetězce. DHL přijímá svou společenskou odpovědnost podporou projektů na ochranu klimatu, náprav po přírodních katastrofách a vzdělávání.

DHL je součástí Deutsche Post DHL. V roce 2010 vygenerovala Skupina tržby přes 51 miliard EUR. 

Generální partner

UniCredit Bank

Náměstí Republiky 3a, 110 00 Praha 1

Tel.: +420 221 112 111

www.unicreditgroup.cz

UniCredit Bank Czech Republic a.s. zahájila svoji činnost na českém trhu 5. listopadu 2007. Vznikla integrací dvou dosud samostatně působících úspěšných bankovních domů HVB Bank a Živnostenské banky. UniCredit Bank Czech Republic a.s. je silnou a rychle se rozvíjející bankou, která nabízí širokou škálu kvalitních produktů pro firemní zákazníky i privátní klientelu. Je jednou z nejsilnějších bank na trhu v oblasti projektového, strukturovaného a syndikovaného financování Corporate Finance a exportního financování. Mimořádně silnou pozici si banka rovněž vybudovala v oblasti akvizičního financování a také se řadí na první příčku ve financování komerčních nemovitostí. Zákazníci UniCredit Bank mají, mimo jiné, možnost využívat nabídku služeb pro financování projektů ze strukturálních fondů EU nabízených prostřednictvím Evropského kompetenčního centra UniCredit Bank. UniCredit Bank je součástí skupiny UniCredit, která působí ve 22 zemích Evropy.

Záštita

Česká agentura na podporu obchodu / CzechTrade

Ditrichova 21, 128 01  Praha 2

Tel.: +420 224 907 523, fax: +420 224 913 440

www.czechtrade.cz

CzechTrade je národní proexportní organizací České republiky. Jejím hlavním cílem je rozvíjet mezinárodní obchod a vzájemnou spolupráci mezi českými a zahraničními subjekty. Už téměř 15 let napomáhá ke zvyšování konkurenceschopnosti českých firem na zahraničních trzích. Hlavní přidanou hodnotou agentury je rozsáhlá síť zahraničních zastoupení disponující unikátním know-how, kterou tvoří v současné době 33 zahraničních kanceláří s působností v 36 zemích světa. Do dvou let by se měla její kapacita zdvojnásobit. Cílem CzechTrade je nejen pomoci českým firmám na zahraniční trh vstoupit, ale také se na něm dlouhodobě udržet a stát se jeho lídrem. Do českého inovačního prostředí chce přinášet více komerčního ducha.

Odborný garant

Coface Czech

I.P. Pavlova 5, 120 00 Praha 2

Tel.: +420 246 085 411

www.coface.cz

Coface Czech a Kompass jsou jednotné obchodní značky různých majetkových účastí Coface v České republice. Coface Czech patří do platformy Coface Austria and Coface Central Europe, se svoji centrálou ve Vídni. Coface Czech má ve svém portfoliu celou řadu produktů eliminujících rizika neplacení, která nabízí ve svých čtyřech hlavních produktových liniích t.j. úvěrové pojištění, faktoring, kreditní informace a vymáhání pohledávek. Přítomnost Coface v České republice je datována do roku 1991, kdy začala své aktivity produktová linie kreditních informací v Praze.

Coface Czech podporuje exportéry
V posledních několika letech vývoj skupiny Coface v České republice zpřístupnil klientům své hlavní 4 obchodní linie. V roce 2007 byla založena linie úvěrového pojištění resp. pojištění pohledávek, po které v roce 2008 následovala akvizice faktoringové společnosti zpřístupňující financování pohledávek. V současné době Coface Czech nabízí úvěrové pojištění (ochrana proti neplacení obchodních pohledávek), faktoring (financování pohledávek), kreditní informace a služby inkasa tj. vymáhání pohledávek ve své pražské centrále. Tento profesionální soubor aktivit podporující firemního kreditního manažera je hlavně využíván exportéry. Ti mají mimo jiné prospěch z přístupu k unikátní databázi Coface obsahující záznamy o 50 milionech firem z celého světa a poskytující jim informace o bonitě subjektu tzv. @rating skóre a o názorech na úvěrové limity. Coface Czech se chce stát jasným lídrem v oblasti služeb kreditního managementu v České republice.
Posláním společnosti Coface je usnadnit globální obchod mezi firmami nabídkou svým 135,000 zákazníkům čtyř produktových linií, aby mohly plně nebo částečně přenést správu pohledávek, jejich financování nebo ochranu před neplacením: úvěrové pojištění, hodnocení bonity,kreditní informace, vymáhání pohledávek a factoring. Světové služby jsou nabízeny místně prostřednictvím 6 600 zaměstnanců v 65 zemích, přičemž 45 % z 500 největších světových korporací a skupin je zákazníky Coface. Coface je dceřinou společností Natixis, jejíž akciový kapitál (Tier 1) činí 16,8 miliardy EUR na konci roku 2010.

Partner

Austrian Airlines

Town Office Prague, Belgická 20, 120 00 Praha 2

Tel.: +420 234 008 350, Fax: +420 234 008 300

http://www.austrian.com/

V rámci integrace Austrian Airlines do koncernu Lufthansa se v lednu 2010 spojila v České republice obchodní zastoupení společností Austrian Airlines, Lufthansa a Swiss. Nová organizační struktura pod obchodním vedením Austrian Airlines, které letos slaví 50. výročí působení v České republice, přináší zákazníkům všech tří společností výhody. Mohou využívat nejvýhodnější produkt z portfolia všech tří aerolinií a mohou lety v rámci skupiny kombinovat. V současnosti nabízejí společně tyto tři společnosti celkem 160 letů týdně z České republiky a skupina je na prvním místě mezi zahraničními leteckými dopravci na českém trhu. Od října 2010 zastupuje Lufthansa Group v  České republice také společnost British Midland. Na všech letech Austrian, bmi, Lufthansa a Swiss mohou cestující získat bonusy v rámci věrnostního programu pro firmy - Star Alliance Company Plus (SACP) a pro jednotlivce -  Miles & More.

Partner

KOMPASS Czech Republic s.r.o.

I.P. Pavlova 5, 120 00 Praha 2

Tel.: +420 296 337 333

cz.kompass.com

Mezinárodní databáze firem Kompass obsahuje marketingové a produktové informace o 2,7 milionech firem ze 60 zemí.  www.kompass.com je ideální platformou pro setkávání exportérů a importérů z celého světa. Exportéři v databázi aktivně hledají nové zákazníky a prezentují své produkty. Importéři používají systém Kompass jako nástroj pro rychlé a efektivní oslovení kvalitních dodavatelů výrobků a služeb.  Společnost Kompass je součástí skupiny Coface.

Partner

GrECo JLT Czech Repulic s.r.o.

Novodvorská 994, 142 21 Praha 4

Tel.: +420 296 331 215, fax: +420 296 331 241

www.greco.eu

Skupina GrECo JLT Czech Republic je nezávislý pojišťovací broker a poradce pro velké a střední průmyslové a obchodní společnosti, asociace, municipality a další podnikatelské subjekty. Řadí se mezi přední makléře na trhu a tvoří jádro makléřské sítě JLT International Network společně s dalšími významnými světovými brokery. GrECo poskytuje svým klientům vysoce profesionální a komplexní služby, vytváří individuální řešení pro oblast pojištění a risk managementu, zabezpečuje pojistnou ochranu nejen společnostem ale i jejich zaměstnancům, chrání klienty před všemi druhy pojistitelných rizik, má prvotřídní zkušenosti v  oblastech  stavebnictví, strojírenství, letectví, výstavba investičních celků, doprava&logistika, námořní přeprava, energetika a obnovitelné zdroje, telekomunikace a mnoho dalších.
Součástí skupiny GrECo JLT Czech Republic je největší srovnávací portál  a prodejce v oblasti retailového pojištění přes internet, společnost Top-Pojištění.cz s.r.o.

Partner

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR

Těšnov 5, 110 00 Praha 1

Tel.: +420 222 246 404, fax: +420 222 241 553

www.amsp.cz

Asociace malých a středních podniků a živnostníků České republiky byla založena v r. 2001 a sdružuje na otevřené, nepolitické platformě malé a střední podniky a živnostníky i jejich organizace z celé republiky. Úspěšně prosazuje základní myšlenky z Programu rozvoje malých a středních podniků v ČR, který zpracovala již v roce 2003 a průběžně jej aktualizuje. Asociace spolupracuje s vládou, jednotlivými ministerstvy a v uplynulých letech iniciovala řadu zákonných opatření, která pomáhají formovat podnikatelské prostředí v naší zemi. Je připomínkovým místem k připravované legislativě, členem Podnikatelské rady a řady dalších poradních orgánů vlády a ministerstev vč. hodnotitelských komisí, je zastoupena rovněž na evropské úrovni, a to přímo v představenstvu největšího zástupce malých a středních podniků při Evropské komisi, v Evropské asociaci řemesel, malých a středních podniků (UEAPME) v Bruselu.

Pro své členy poskytuje především informační servis a poradenství zaměřené cíleně na segment malých a středních podniků a živnostníků z celé řady oblastí, dále účast na odborných akcích, seminářích, konferencích, setkáních podnikatelů v ČR i v zahraničí a celkové prosazování zájmů tohoto segmentu vůči vládě, parlamentu a dalším institucím. Členové mohou dále využívat exkluzivních  nabídek a benefitů partnerů AMSP ČR. S cílem zviditelnění živnostníků i malých a středních firem poskytuje asociace záštitu, nominuje a je odborným hodnotitelem celostátních soutěží "Firma roku & Živnostník roku" vyhlašovaných deníkem Hospodářské noviny. Asociace je odborným partnerem soutěže bankovních produktů "Zlatá koruna", soutěže "Štiky českého byznysu", unikátního projektu "HSBC grant pro exportéry", dále "Exportní ceny DHL", projektu "Dobrá firma" a soutěže "Ocenění českých podnikatelek". Asociace je jako jediné podnikatelské uskupení v ČR zakládajícím členem Koalice pro transparentní veřejné zakázky. Asociace vyhlásila v r. 2010 vlastní Grantový program pro členy AMSP ČR s cílem podpořit finančně inovativní myšlenky a projekty firem a podnikatelů. V letech 2009-2010 zrealizovala unikátní cyklus průzkumů o názorech podnikatelů na problémové oblasti podnikání. (Tyto průzkumy se staly podkladem klíčových jednání o zásadních změnách ve vybraných oblastech – např. podpora exportu, potírání korupce, platební morálka, politika zaměstnanosti a další).

K dnešnímu dni zastupuje AMSP ČR zájmy cca 254.000 podnikatelských subjektů. Členy asociace jsou firmy bez omezení velikosti z různých oborů z celé České republiky, samostatné asociace, sdružení, cechy, živnostníci, vybrané banky a finanční instituce, střední a vysoké školy apod.

Partner

Zátiší group

Novotného lávka 5, 110 00  Praha 1

Tel.: +420 277 000 101, fax: +420 220 221 274

www.zatisigroup.cz

Zátiší Group se během 20 let od svého vzniku zařadila na vrchol české restaurační a cateringové scény. Naší misí je být  jednou z nejznámějších a nejuznávanějších evropských společností zaměřených na poskytování služeb. Hlavními pilíři naší filosofie jsou Flexibilita (yes, we can…) - Transparentnost - Hodnota za Vaše peníze - WOW.
V současné době provozujeme čtyři špičkové restaurace v historickém centru Prahy a cateringové služby nejen v České republice, ale také na evropském trhu. V Zátiší byla jednou z prvních luxusních restaurací v Praze a jako jediná se již 12 let umisťuje mezi Top 10 v Maurerově průvodci Grand Restaurant. V restauraci Bellevue v samém srdci Prahy ocení milovníci gastronomie a vína koncept „Wine Club“. Mlýnec v bezprostřední blízkosti Karlova mostu nabízí moderní českou kuchyni v podání Marka Purkarta. Je prvním českým šéfkuchařem, který získal třikrát ocenění Michelin Bib Gourmand (výborná hodnota za rozumnou cenu). Naši nejmladší restauraci Žofín Garden určenou pro vzácné chvíle s vašimi nejbližšími najdete na Slovanském ostrově.

Zátiší Catering zajišťuje eventy renomovaných společností stejně jako události mezinárodního významu jako je summit NATO, MMF a předsednictví EU. Poskytuje své služby nejen v České republice, ale i v dalších evropských zemích. V blízké budoucnosti se chystá expandovat do Německa pod jménem „Cube“. Zátiší Group je generálním cateringovým partnerem Kongresového centra Praha a exkluzivním catererem v paláci Žofín na Slovanském ostrově.
Zátiší Group byla vyhlášena jako nejlepší provozovatel cateringových a restauračních služeb v České republice v letech 2005 až 2010 (Českých 100 Nejlepších). Za náš úspěch vděčíme našim klientům, jejich podporu považujeme za velké štěstí, o které se chceme dělit. Zavázali jsme se tedy, že každý rok věnujeme nejméně 20% svých zisků na pomoc ostatním. Dlouhodobě spolupracujeme s UNICEF, Člověk v tísni a několika dalšími organizacemi třetího světa.

Partner

Advokátní kancelář - Novický&Mejzlík

Malá Štupartská 6, 110 00 Praha 1

tel: +420 224 819 075, fax: +420 222 321 428

www.aknovicky.cz

Advokátní kancelář Novický & Mejzlík byla založena v roce 1994 a od jejího založení se zaměřuje hlavně na poskytování právních služeb v oblasti soukromého práva, zejména práva obchodního, práva občanského, včetně mezinárodního práva soukromého a dále pak v oblasti práva finančního se zaměřením na právo směnečné a factoring, pojišťovnictví, dopravní a spediční právo, vymáhání pohledávek, insolvenční řízení a dále pak v sepisu právních rozborů, zpracování projektů a právní realizaci zakládání společností, jejich transformací a fůzí, jakož i zajišťovaného servisu v oblasti obchodu s nemovitostmi a v poskytování služeb v oblasti práva rodinného, trestního a ústavního.

Pořadatel

Agentura Helas s.r.o.

Malá Štupartská 6, 110 00  Praha 1

Tel.: +420 220 570 708, fax: +420 220 310 926

www.helas.org

Agentura Helas je spoluzakladatelem prestižní soutěže OCENĚNÍ ČESKÝCH PODNIKATELEK – OCP a zakladatelem několika vlastních projektů, jako je dámský klub COSMOPOLITAN EXECUTIVE HELAS LADIES CLUB a společenský klub HELAS NEW ENCOUNTERS CLUB. Je výhradním provozovatelem historických sálů v prostorách Kláštera minoritů sv. Jakuba v centru Prahy. Čtrnáct let je agentura specialistou v oboru „event management“, pořádá společenské, kulturní a sportovní akce.

Mediální partner

Profit a Český Export

Francouzská 94, 101 00 Praha 10

Tel.: +420 267 199 536

www.profit.cz

Podnikatelský týdeník Profit majitele a manažery firem, oslovuje a informuje své čtenáře již přes dvacet let a patří tak mezi nejstabilnější odborná periodika na českém mediálním trhu.  Podnikatelský týdeník PROFIT oslovuje jedinečnou skupinu majitelů středních firem, kteří přímo a samostatně rozhodují o strategii a podnikatelských záměrech svých firem. Pravidelnými čtenáři Podnikatelského týdeníku PROFIT jsou obchodníci a podnikatelé, kteří neváhali a chopili se příležitosti úspěšně realizovat své podnikatelské plány a záměry. ČESKÝ EXPORT je nový specializovaný měsíčník magazínu týdeníku Profit, který je zaměřen na problematiku zahraničního obchodu a především na obchodní příležitosti českého vývozu na zahraniční trhy. Poskytuje tuzemským vývozcům praktické rady pro vstup na zahraniční trhy a působení na nich. ČESKÝ EXPORT vychází z poznatků a zkušeností konkrétních podnikatelů – úspěšných a zkušených vývozců a zástupců státních institucí, organizací, které podporují vývoz. Měsíčník dále nabízí analýzy i ekonomické rozbory a statistiky, zajímavé rozhovory s podnikateli a s představiteli proexportních organizací.

Mediální partner

Česká Informační Agentura - ČIA

Klimentská 52, 110 00 Praha 1

Tel.: +420 224 800 977, fax: +420 222 317 297

www.cianews.cz

Česká informační agentura je soukromá tisková agentura,  která se specializuje na zpravodajství z ekonomiky a trhů České republiky. Vlastní redakční tým ekonomických redaktorů vydává měsíčně více než dva tisíce zpráv. Prostřednictvím  elektronických deníků, týdeníků a měsíčníků, které vycházejí v české, anglické a německé jazykové verzi, zprostředkujeme čtenářům podstatné informace a fakta. Poskytujeme aktuální marketingové zpravodajství přímo pro management firem a institucí.  Našim klientům přinášíme nové příležitosti a šetříme jejich čas. Na www.cianews.cz naleznete také rozhovory, reportáže a kulturní zpravodajství.

Mediální partner

ČT24 - Váš informační náskok

Tel.: +420 261 135 202, mail: jan.cizner@ceskatelevize.cz

redakce ekonomiky

www.ct24.cz

ČT24 je první zpravodajská stanice v Česku. Během šesti let existence neustále posiluje svou pozici na trhu -   denně oslovuje kolem milionu diváků. Prostřednictvím velké sítě zpravodajů přináší tento veřejnoprávní kanál kontinuálně informace o dění doma i v zahraničí. Velký prostor věnuje také ekonomické scéně. Pro vyvážejí firmy je určena hlavně rubrika Exportér, která je součástí hlavního ekonomického pořadu Ekonomika ČT24.

Mediální partner

Vltava-Labe-Press, a.s. (VLP)

Přátelství 986, 104 00 Praha 10 - Uhříněves

Tel.: +420 272 015 111, fax: +420 272 015 238

www.vlp.cz

Je vydavatelství, jež v České republice vydává přes sto regionálních titulů, z toho 72 regionálních deníků, 27 týdeníků. Tyto deníky jsou nejvýznamnější regionální noviny u nás. Mají dominantní postavení ve svých regionech, charakteristická je vysoká čtenost. Regionální deníky jsou jediné noviny, kde je zároveň obsaženo zpravodajství ze světa, republiky, regionu, kraje i z nejbližšího okolí bydliště. Cíleně lze regionálně oslovit více než 10% obyvatelstva až do úrovně jednotlivých okresů a to nejen ve velkých městech, ale i v nejmenších obcích.Průměrný denní náklad všech titulů VLP, cca 220 tisíc výtisků, si denně přečte na 877 tisíc čtenářů, což představuje zhruba čtvrtinu trhu s novinovými tituly. Vydavatelství patří koncernu Verlagsgruppe Passau, který v Německu vydává regionální noviny Passauer Neue Presse. 

Mediální partner

ČRo 1 – Radiožurnál

Vinohradská 12, 120 99 Praha 2

Tel.: +420 221 551 111, fax: +420 221 551 342

www.radiozurnal.cz

ČRo 1 – Radiožurnál je moderní zpravodajsko-publicistická stanice, příjemná k poslechu všem cílovým skupinám.

Radiožurnál se svém vysílání soustřeďuje na okamžité a rychlé zpravodajství, které se prolíná celým dnem a má přednost před jakýmkoliv naplánovaným programem. 24 hodin denně nabízí rychlý, kvalitní a komplexní informační servis o událostech doma i v zahraničí. Radiožurnál přináší zprávy z ekonomiky, politiky, kultury i sportu, ještě více aktuálních informací o dopravě a počasí i servisní pořady. Vysílá také autentická vyjádření, rozhovory a diskuse se zajímavými lidmi, komentáře prezentující nejširší škálu názorů a postojů i náboženské vysílání nebo vysílání pro národnostní menšiny. Dle výzkumů je ČRo 1 – Radiožurnál zvlášť vyhledáván vzdělanými posluchači, lidmi se zájmem o poznání a informace.

Mediální partner

Svět průmyslu

Radniční 231/4, 787 01 Šumperk

Tel.: +420 581110 907

www.svetprumyslu.cz, www.trade-investment.eu

Smart Connections s.r.o. je vydavatelství, které prostřednictvím svých magazínů Svět průmyslu a Trade & Investment nabízí komplexní pohled na dění ve všech odvětvích českého i světového průmyslu. Nezaměřuje se jen na pohled zvenčí, ale především na praxí prověřené postupy a to z těch nejpovolanějších zdrojů. O své zkušenosti se zde pravidelně dělí manažeři nejvýznamnějších českých firem a experti z různých odvětví. Svět průmyslu vás nezahltí zbytečnou teorií, ukáže vám skutečné problémy, ale i účinná řešení. Prostřednictvím Trade & Investment pak vaše úspěchy představíme i v zahraničí a rozšíříme vaše exportní možnosti.

Mediální partner

Google

Praha City Center, Klimentská 46, 110 00 Praha 1

Tel.: +420 222 191 111

www.google.cz

Česká pobočka Googlu byla založena v říjnu 2006. Od svého otevření uvedla na český trh více než 50 lokalizovaných pro české uživatele (včetně  videoportálu YouTube.cz či prohlížeče Google Chrome), malým, středním i velkým firmám v České republice zase poskytuje internetovou reklamu, a to pomocí reklamního systému Google AdWords. Na českém trhu společnost Google Česká republika uzavřela desítky lokálních partnerství s klíčovými hráči na trhu v různých oblastech (média, korporátní sektor, enterprise, neziskový sektor atd.). Snaží se také podporovat zajímavé projekty z růných oborů.

Mediální partner

Trade Review Klientský časopis agentury CzechTrade

Tel.: +420 602 342 799, email: jana.jensikova@czechtrade.cz

Klientský časopis agentury CzechTrade Trade Review vychází každé dva měsíce již od roku 2006. V roce 2010 se rozšířil jak počet jeho stran, tak tematický záběr. Hlavním cílem však zůstalo poskytnout českým firmám exkluzivní informace z oblasti zahraničního obchodu a exportu. Převážná většina z distribuovaných osmi tisíc výtisků míří adresně k českým vývozcům. V Trade Review najdete novinky a praktické rady z oblasti zahraničního obchodu, analýzy a rozbory aktuálních témat, zkušenosti a exportní úspěchy našich klientů, specifika zahraničních trhů a obchodní příležitosti, rozhovory s osobnostmi, projekty na podporu inovací a konkurenceschopnosti, nabídku akcí pořádaných CzechTrade.

Mediální partner

BusinessInfo.cz

Dittrichova 1968/21, 128 01 Praha 2

Tel.: +420 224 907 573, Fax: +420 224 910 164

www.businessinfo.cz

BusinessInfo.cz je oficiálním portálem pro podnikání a export. Portál je provozován vládní agenturou CzechTrade a jeho gestorem je Ministerstvo průmyslu a obchodu.

Hlavním cílem portálu je zjednodušit zejména malým a středním podnikatelům orientaci v informacích a službách poskytovaných státní správou. Podnikatelé zde naleznou garantované informace z oblasti legislativy, daní, zahraničního obchodu i podpory podnikání. Vedle standardních tematických rubrik jsou velmi oblíbenými částmi portálu také další služby a databáze - například "Formuláře", "Katalog odkazů", "Kalendář akcí", "Podpory a dotace" nebo "Zahraniční poptávky".

Zkušenosti z ekonomicky vyspělých zemí ukazují, že sdružením, utříděním a prezentací informací pro podnikání na jednom dostupném a přehledném místě lze výrazně přispět k posílení informační konkurenceschopnosti hospodářských subjektů a jejich vývozních schopností. To, že je portál BusinessInfo.cz ve svém snažení úspěšný svědčí stále rostoucí návštěvnost portálu. Zatímco v prvním roce provozu, v roce 2002, dosahovala průměrná měsíční návštěvnost na Businessinfo.cz něco málo přes 6,5 tisíce, údaje za rok 2010 vykazují hodnotu bezmála 275 tisíc návštěv měsíčně.

Spolupráce

Komora pro hospodářské styky se SNS, s.o.k.

Freyova 27, 190 00 Praha 9

Tel.: +420 266 721 812

www.komorasns.cz

Komora pro hospodářské styky se Společenstvím nezávislých států (Komora SNS)
Komora SNS byla založena v roce 1997 Hospodářskou komorou ČR a jejím základním posláním je pomáhat českým podnikatelským subjektům při hledání partnerů pro obchodně ekonomickou spolupráci v zemích bývalého Sovětského svazu (dnes SNS – Společenství nezávislých států).

K dnešnímu dni má komora více než 160 členů – právnických a fyzických osob – od malých a středních firem až o společnosti typu ŠKODA AUTO a.s. apod. Vedle naplňování hlavního poslání, které je realizována zejména organizací podnikatelských misí do subjektů SNS a jejich regionů, uskutečňuje komora řadu dalších akcí, které jsou zaměřeny především na poskytování informací  o podnikatelském prostředí v zemích SNS a o zde existujících možnostech.

V průběhu roku Komora SNS realizuje 35 – 40 akcí různého druhu a rozměru. Od podnikatelských misí přes semináře za účasti 20-30 zástupců podniků až po mezinárodní konference, na kterých je přítomno 150 – 300 účastníků (na příklad každoroční „Business den Ruské federace“ v rámci Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně).

Komora SNS úzce spolupracuje se státními i nestátními institucemi – MPO ČR, MZV ČR, oběma komorami Parlamentu a jejich výbory, s HK ČR i SPD ČR. Intenzívní spolupráce je realizována s velvyslanectvím zemí SNS v Praze.

Na teritoriu zemí SNS jsou partnery komory Obchodně průmyslové komory a také české zastupitelské úřady v jednotlivých zemích společenství.

paticka - partneři