Porota v roce 2010

zástupce zakladatele

 • Luděk Drnec
  obchodní ředitel DHL Express (Czech Republic), s.r.o.

Luděk Drnec

Vystudoval Vysokou školu strojní a elektrotechnickou v Plzni. Většinu své profesní kariéry se věnuje prodeji, řízení a rozvoji prodeje a marketingu. Od roku 2003 zodpovídal jako marketingový ředitel za oddělení Marketingu v DHL Express Česká republika. Od ledna 2007 řídí divizi Express Business Unit. Je odpovědný především za naplnění plánu prodeje a zisku z expresních produktů prostřednictvím prodejní organizace DHL Express (CZ). Dále má na starosti produktový management leteckých, pozemních i speciálních expresních přeprav a v neposlední řadě cenovou politiku DHL Express (CZ) pro tyto produkty. Ve firmě DHL pracuje již od roku 1994.

zástupce generálního partnera

 • Ing. Tomáš Nymburský
  ředitel exportních finančních služeb HSBC Bank plc – pobočka Praha

Ing. Tomáš Nymburský

Ing. Tomáš Nymburský absolvoval Vysokou školu ekonomickou v Praze. V roce 2007 nastoupil do pobočky HSBC Bank plc, kde zastává pozici ředitele exportních finančních služeb. Své zkušenosti z oblasti  exportu získal také ve společnostech Commerzbank AG, pobočka Praha, London Forfaiting Company PLC London  a Komerční banka a.s., kde zastával seniorní pozice. V minulosti Nymburský působil na obchodním zastoupení společnosti Škodaexport v Egyptě. 

zástupce zaštiťující agentury

 • Ing. Ivan Jukl, MBA
  generální ředitel agentury CzechTrade

Ing. Ivan Jukl, MBA

Vystudoval v roce 1988 elektrotechnickou fakultu ČVUT a absolvoval kurzy řízení na dánském evropském institutu a japonském Post Graduate Training Center. V letech 1998 až 2000 zastával manažerské pozice v oblasti zahraničního obchodu a mezinárodních vztahů ve společnostech EZ Praha a ELTODO. Na praxi v soukromém sektoru navázal pětiletým působením na zastupitelském úřadu České republiky v Dánsku. Zde se věnoval prosazování ekonomických zájmů ČR, unijní agendě a propagaci České republiky. V čele CzechTrade stojí od 15. 3. 2006.

Hovoří plynně šesti jazyky. K jeho zájmům patří stolní tenis, squash, historie a cestování. Je pyšný na své dvě děti - dceru a syna.

„Profesionálními službami přispíváme k růstu exportu našich klientů.“

zástupce odborného garanta

 • Ing. Martin Růžička
  Country Manager, Coface Czech

Ing. Martin Růžička

Vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze v oboru podnikové ekonomiky. Pracovní kariéru začal v Exportní garanční a pojišťovací společnosti a.s. a postupně se v rámci analytických útvarů věnoval analýzám teritoriálních rizik, finanční a kvalitativní analýze firemních rizik. Dále se podílel na implementaci řízení pracovních postupů s podporou informačních systémů, zavedení on-line správy komerčního pojištění apod. V rámci vedoucích funkcí se věnoval vedení týmu, definici obchodní strategie komerčního pojištění a oddělení komerčního pojištění do dceřiné společnosti, kterou od roku 2005 vedl ve funkci generálního ředitele. Od března roku 2009 působí jako generální ředitel organizační složky české pobočky nadnárodní pojišťovny Coface a od prosince 2009 jako country manager zastupující zájmy skupiny Coface v ČR.

zástupce partnera

 • Mag. Fabrice Tamegger
  generální ředitel pro Českou republiku, Austrian Airlines, Lufthansa German Airlines, Swiss International Air Lines

Mag. Fabrice Tamegger

Je absolventem University of Innsbruck, Rakousko. V roce 1999  nastoupil do Austrian Airlines ve Vídni a do poloviny roku 2004 působil na ředitelství Austrian Airlines ve Vídni v Managementu pro Střední východ, jihovýchodní Evropu a Afriku. Od července 2004 zastával funkci ředitele Austrian Airlines pro Českou republiku. V září 2008 byl jmenován generálním ředitelem Austrian Airlines pro Českou a Slovenskou republiku. Po začlenění Austrian Airlines do skupiny Lufthansa vede od ledna 2010 zastoupení Austrian Airlines, Lufthansa a Swiss pro Českou republiku.

zástupce partnera

 • Ing. Robert Toman, MBA
  ředitel KOMPASS Czech Republic

Ing. Robert Toman, MBA

Vystudoval fakultu mezinárodních vztahů na VŠE v Praze. Později získal ještě titul MBA od Sheffield Hallam University (ve spolupráci s ČVUT). V roce 1993 spoluzaložil firmu KOMPASS Czech Republic, kde potom zastával řadu různých pozic. V roce 2000 se stal jednatelem firmy. Od té doby se z české pobočky stalo nejúspěšnější zastoupení mezinárodní skupiny Kompass ve střední a východní Evropě. V roce 2002 provedl úspěšnou restrukturalizaci polské pobočky Kompass. V letech 2005 až 2007 vyvinul Kompass Czech Republic nový modul pro portál www.kompass.com, který od té doby používají všechny pobočky Kompass po celém světě.

   „Portál www.kompass.com obsahuje marketingové a produktové informace o 2,7 milionech firem ze60zemí. Je tak ideální platformou pro exportéry, kteří hledají nové zákazníky v Evropě, ve státechbývaléhoSovětského svazu i dalších regionech.“

zástupce partnera

 • RNDr. Alena Bartoňová
  jednatelka společností GrECo JLT Czech Republic, s.r.o. a Top-Pojištění.cz, s.r.o.

RNDr. Alena Bartoňová

RNDr. Bartoňová vystudovala přírodní vědy a získala doktorát na Karlově univerzitě v Praze. Během studií se intenzivně věnovala studiu cizích jazyků. Dnes hovoří plynně anglicky, německy a rusky.

Byla u založení jedné z prvních makléřských společností na našem trhu, která byla později převzata rakouskou skupinou GrECo International. V jejím vedení se pohybuje od počátku devadesátých let.

Během činnosti ve společnosti prošla postupně významnými pozicemi a v roce 2007 byla jmenována CEO. V roce 2005 se stala spoluzakladatelkou a také jedním z jednatelů společnosti Top-pojištění.cz, která provozuje unikátní srovnávací portál v oblasti pojištění pro retailový trh a je největším prodejcem pojištění přes internet.


MOTTO: „Mám ráda harmonii, líbí se mi, když lidé a věci mají punc dokonalosti a jedinečnosti.“

zástupce partnera

 • JUDr. Pavel Novický
  advokát

JUDr. Pavel Novický

Je absolventem Právnické fakulty University Karlovy v roce 1974, doktorát na téže universitě získal v roce 1975. Po absolvování university působil jako právník v oblasti zahraničního obchodu a mezinárodních vztahů. Od roku 1994 působí jako advokát v advokátní kanceláři Novický & Mejzlík.

"Zahraniční obchod a export zvláště je zrcadlem v němž se obráží celkový stav hospodářství našeho státuacelé společnosti a je proto přirozenou povinností podporovat rozvoj takového právníhoaekonomickéhoprostředí, které bude soustavně napomáhat posilování exportních aktivitkaždéhopodnikatele. Našeadvokátní kancelář takovou podporu svým klientům již léta úspěšně poskytuje."

zástupce pořadatele

 • Helena Kohoutová
  ředitelka a jednatelka Agentury Helas

Helena Kohoutová

zakladatelka klubů s mnohaletou tradicí a spoluzakladatelka prestižní celorepublikové soutěže pro ženy podnikatelky OCENĚNÍ ČESKÝCH PODNIAKTELEK – OCP. Dámský klub COSMOPOLITAN EXECUTIVE HELAS LADIES CLUB, který navazuje na prvorepublikové dámské kluby a v současné době sdružuje kolem 450 žen z různých oborů, založila již v roce 1999. Společenský klub HELAS NEW ENCOUNTERS CLUB vznikl ještě o dva roky dříve a schází se v něm nejvyšší management českých a zahraničních firem.

„Loňský ročník soutěže opět potvrdil význam a potřebu setkání důležitých společností, které majív tomtopřípadě společného jmenovatele - EXPORT. Proto jsme v letošním roce přistoupili k rozšířeníaktivitsoutěže o Klubová setkání exportérů, kde se potkají  přední ekonomové, zástupci významnýchinstitucí afirem a exportérů. Věříme v rozvoj této myšlenky a dalších příležitostí ve prospěch všechzúčastněnýchstran“.

Zástupce mediálního partnera (Profit a Český Export)

 • Pavel Klaška
  ředitel vydavatelství Stanford a.s. a člen představenstva

Pavel Klaška

Pavel Klaška má za sebou 18 let praxe v oblasti obchodu a marketingu. Pracovní zkušenosti získával na různých manažerských a řídících pozicích v reklamním průmyslu, v oblasti retailu a bankovnictví. Pavel Klaška ovládá anglický, francouzský a ruský jazyk. Je ženatý a má 3 děti. 

Zástupce mediálního partnera (ČIA)

 • Ing. Hana Pavlištová
  výkonná ředitelka a jednatelka ČIA - ČESKÁ INFORMAČNÍ AGENTURA

Ing. Hana Pavlištová

Pochází z Litoměřic, v letech 1974 až 1978 absolvovala studium na VŠE v Berlíně, obor matematické modely a zpracování dat. Profesní kariéru zahájila jako analytik a programátor v SETUZA Ústí nad Labem, v letech 1982 až 1992 pracovala v České spořitelně, nejprve jako analytik a programátor, následně v řadě vedoucích pozic. V letech 1992 až 2005 pracovala pro finanční skupinu Bayerische Landesbank později u její nástupkyně v ČR v BAWAGbank (dnes LBBW), nejprve jako zástupkyně ředitele reprezentace, po akvizici Interbanky ve funkci členky představenstva. Od května 2005 pracuje v České informační agentuře(ČIA) -jako výkonná ředitelka a jednatelka.Je viceprezidentkou Česko-německé obchodní a průmyslové komory. Od roku 1999 se aktivně angažuje jako dobrovolník pro Czech Special Olympics v oblasti PR a sponzoringu.

Zástupce mediálního partnera (ČT 24)

 • Pavlína Kvapilová
  zástupkyně šéfredaktora ČT24

Pavlína Kvapilová

Vedoucí ekonomické redakce a moderátorka interaktivního Hyde Parku. Nástupem do České televize v roce 2007 navázala na jedenáctiletou zkušenost z Českého rozhlasu – byla zpravodajkou pro EU v Bruselu, moderátorkou a reportérkou Radiožurnálu. Vystudovala ekonomii na FSV UK a italianistiku na FF UK, byla na stážích univerzitách ve Florencii a Bologni. Ráda se inspiruje u jiných kultur a mění zažité postupy. Miluje focení, kaligrafii, túry a psychologické filmy.

Zástupce mediálního partnera (Deník)

 • Ing. Miroslav Pavel
  generální ředitel a předseda představenstva Vltava – Labe - Press

Ing. Miroslav Pavel

Absolvent VŠE Praha, po studiích začínal jako ekonomický novinář v redakci Mladé Fronty, krátce působil na pozici šéfredaktora ekonomické rubriky v redakci deníku Práce, v letech 1988/89 byl tiskovým mluvčím  federální vlády a také ředitelem Československé televize. V roce 1990 spoluzakládal  vydavatelství Economia, kde působil až do roku 2007. V témže roce nastoupil na pozici generálního ředitele a předsedy představenstva a.s. Vltava - Labe - Press, kde působí dosud.

Říká, že nejlepším dokladem toho, jak důležitý je export, je Čína. A za pravdu dává i rčení, že nejhoršíjesrážka s blbcem.

Zástupce mediálního partnera (Radiožurnál)

 • Hana Hikelová
  ředitelka zpravodajských stanic Českého rozhlasu

Hana Hikelová

Vystudovala žurnalistiku na Univerzitě Palackého v Olomouci. V Českém rozhlase pracuje už 11 let. Na Radiožurnálu nejprve v pozici vedoucí domácí redakce, v roce 2005 spoluzakládala zpravodajskou stanici Rádio Česko a od roku 2006 do konce roku 2008 byla její šéfredaktorkou. Od ledna 2009 je ředitelkou zpravodajských stanic Českého rozhlasu, to znamená Radiožurnálu a Rádia Česko. Radiožurnál je dlouhodobě nejposlouchanější ze stanic Českého rozhlasu, Rádio Česko jako zpravodajsko - publicistická stanice oslovuje především vysokoškolsky vzdělané publikum.

"Ve vysílání obou zpravodajských stanic patří ekonomika k jasným prioritám. Soutěž Exportní cenaDHLHSBC podpoříme velmi rádi, nejen proto, že velmi oceňujeme roli exportérů na celkovém stavučeskéhohospodářství a neinformujeme pouze o problémech, ale i o pozitivních výsledcích českéhoexportu,zejména v současné době." 

paticka - partneři