Partneři v roce 2010

Zakladatel

DHL Express (Czech Republic), s.r.o.

Nám. Sv. Čecha 3, čp. 516, 702 00  Ostrava – Přívoz

Tel.: + 420 220 300 111, fax: + 420 221 512 424

www.dhl.cz

Společnost DHL je největším poskytovatelem služeb mezinárodní expresní přepravy a logistiky na světě. Všechny služby společnosti, upravené na míru podle specifických potřeb zákazníků, lze pohodlně objednat z jednoho prodejního místa. Společnost DHL má odborné znalosti a mnoholeté zkušenosti z expresní, letecké a námořní dopravy, pozemního transportu a smluvní logistiky, ale také z oblasti mezinárodních poštovních služeb. Dále nabízí celosvětové pokrytí a detailní znalosti místních trhů. Sít společnosti DHL pokrývá více než 220 zemí a teritorií. DHL zaměstnává 300 000 pracovníků, kteří jsou připraveni každý den poskytovat rychlé a spolehlivé služby, které překonají očekávání zákazníků. DHL je součástí skupiny Deutsche Post World Net. V roce 2007 vytvořila DPWN tržby v hodnotě více než 63 miliard eur.

Generální partner

HSBC Bank plc – pobočka Praha

Millenium Plaza, V Celnici 10, 110 00 Praha 1

Tel.: + 420 221 033 724

www.hsbc.com

HSBC Bank plc otevřela svou českou pobočku v květnu 1997. Poskytuje služby firemního bankovnictví pro korporátní klienty se zaměřením na mezinárodní obchod a zahraniční transakce. Kromě bankovních operací zahrnují služby české pobočky HSBCsprávu peněz, financování provozního kapitálu a investic, akviziční financování, projektové a exportní financování, devizové obchody, řízení úrokového rizika a faktoring. K široké škále produktů patří i světová úroveň a aktivní přístup ke klientům.

Skupina HSBC sídlící v Londýně je jednou z největších bankovních a finančních organizací na světě. Ve více než 9 500 pobočkách v 86 zemích a teritoriích světa poskytuje služby 128 milionům klientů a zaměstnává 330 000 pracovníků.

Záštita

Česká agentura na podporu obchodu CzechTrade

Ditrichova 21, P.O.Box 76, 128 01  Praha 2

Tel: + 420 224 907 523, fax: + 420 224 913 440

www.czechtrade.cz

CzechTrade je národní proexportní organizací České republiky (National Trade Promotion Organization – TPO). Již 13 let napomáhá ke zvyšování konkurenceschopnosti českých firem na zahraničních trzích. Kvalitu, dostupnost a profesionalitu široké nabídky služeb oceňují jak firmy, které teprve začínají s vývozními aktivitami, tak i ty, které jsou již ostřílenými exportními matadory. Hlavní přidanou hodnotou agentury je rozsáhlá síť 33 zahraničních kanceláří s působností v 36 zemích světa. Služby zahraničních zástupců jsou šité na míru individuálním potřebám klienta a vždy respektují specifika konkrétní země a oboru.  Cíl CzechTrade je jednoznačný: stát se expertem na export a přispět tak k úspěchu českých firem na zahraničních trzích.

Odborný garant

Coface Czech

I.P. Pavlova 5, 120 00  Praha 2

Tel.: + 420 246 085 411

www.coface.cz

Posláním společnosti Coface je napomáhat rozvoji globálního obchodu tím, že svým 130 000 klientů nabízí čtyři produktové linie, které jim umožňují úplně nebo částečně outsourcovat řízení obchodních vztahů a financovat a chránit jejich pohledávky: pojištění pohledávek, hodnocení bonity podniků, správu a inkaso pohledávek a factoring. Coface má přímé zastoupení v 67 zemích a 6 600 zaměstnanců. Jeho kvalitních služeb využívá přes 45% z 500 největších světových korporací. Je dceřinou společností Natixis, jejichž základní kapitál na konci prosince roku 2009 činil 12,7 miliardy eur. Coface Czech působí v České republice od roku 1991 a je na českém trhu největším poskytovatelem kreditních informací pro hodnocení bonity obchodních partnerů. Jako člen Asociace inkasních agentur patří také mezi přední poskytovatele služeb spojených s inkasem pohledávek. Další produktovou linií je nově factoring. Jako součást globální pojišťovny Coface poskytuje klientům v ČR komplexní služby pojištění pohledávek, včetně pohledávek exportních a krytí politických rizik.

Partner

Austrian Airlines

Town Office Prague, Belgická 20, 120 00 Praha 2

Tel.: +420 234 008 350, Fax.: +420 234 008 300

www.austrian.com

V rámci integrace Austrian Airlines do koncernu Lufthansa se v České republice od 1.ledna 2010 spojila obchodní zastoupení společností Austrian Airlines, Lufthansa a Swiss. Nová organizační struktura, pod obchodním vedením Austrian Airlines, přináší zákazníkům všech tří společností výhody. Mohou nyní využívat nejvýhodnější produkt z portfolia všech tří aerolinií a mohou lety v rámci skupiny kombinovat. V současnosti nabízejí společně tyto tři společnosti celkem 149 letů týdně z České republiky a skupina je na prvním místě mezi zahraničními leteckými dopravci na českém trhu. Celosvětově nabízí koncern Lufthansa pohodlné spojení do 254 destinací ve 101 zemích. Na všech letech Austrian, Lufthansa a Swiss mohou cestující získat bonusy v rámci věrnostního programu pro firmy - Star Alliance Company Plus (SACP) a pro jednotlivce -  Miles & More.  

Partner

KOMPASS Czech Republic s.r.o.

I.P. Pavlova 5, 120 00  Praha 2

Tel.: + 420 296 337 333

www.kompass.cz

Mezinárodní databáze firem Kompass obsahuje marketingové a produktové informace o 2,7 milionech firem ze 60 zemí.  www.kompass.com je ideální platformou pro setkávání exportérů a importérů z celého světa. Exportéři v databázi aktivně hledají nové zákazníky a prezentují své produkty. Importéři používají systém Kompass jako nástroj pro rychlé a efektivní oslovení kvalitních dodavatelů výrobků a služeb.  Společnost Kompass je součástí skupiny Coface.

Partner

GrECo JLT Czech Republic, poradenství pro riziko a pojištění, s.r.o.

Novodvorská 994, 142 21 Praha 4

tel.: +420 296 331 215, fax: +420 296 331 241

www.greco.eu

Skupina GrECo JLT Czech Republic je nezávislý pojišťovací broker a poradce pro velké a střední průmyslové a obchodní společnosti,asociace a municipality ad. Řadí se mezi přední makléře na trhu a tvoří jádro makléřské sítě JLT International Network společně s dalšími významnými světovými brokery. Díky tomuto partnerství poskytuje svým klientům velmi profesionální a komplexní služby s jedinečným mezinárodním know-how. GrECo JLT vytváří individuální řešení pro oblast pojištění a risk managementu s využitím výjimečných pojistných technik. S prvotřídními zkušenostmi v oblastech jako je např. stavebnictví, letectví, doprava&transport, námořní přeprava, energetika, telekomunikace a mnoho dalších nabízí svým klientům napříč obory exkluzivní služby podpořené týmem odborných specialistů pro daná odvětví. Zabezpečuje pojistnou ochranu nejen společnostem ale i jejich zaměstnancům, čímž významně přispívá k jejich finanční stabilitě.

Partnerství v rámci JLT International Network umožňuje prostřednictvím nabízených služeb a díky prověřeným partnerům a celosvětové působnosti klienty ochránit před všemi druhy pojistitelných rizik.


Součástí skupiny GrECo JLT Czech Republic je největší srovnávací portál a prodejce v oblasti retailového pojištění přes internet, společnost Top-Pojištění.cz s.r.o.

Skupina GrECo JLT Czech Republic vnímá rozvoj  průmyslu a obchodu jako jeden ze základních stavebních kamenů pozitivního vývoje hospodářské situace, a to nejen v dnešní velmi složité době. Jednou z priorit skupiny GrECo je odborná podpora exportérů v jejich činnosti a růstu. Těmto firmám GrECo zajišťuje pojistnou ochranu a řešení jejich nadstandardních požadavků v krytí rizik. To vše by se vešlo do jednoduchého sloganu: Řešení exportních rizik snadno a úspěšně!

Partner

Advokátní kancelář - Novický&Mejzlík

Malá Štupartská 6, 110 00 Praha 1

tel: +420 224 819 075, fax: +420 222 321 428

www.aknovicky.cz

Advokátní kancelář Novický & Mejzlík byla založena v roce 1994 a od jejího založení se zaměřuje hlavně na poskytování právních služeb v oblasti soukromého práva, zejména práva obchodního, práva občanského, včetně mezinárodního práva soukromého a dále pak v oblasti práva finančního se zaměřením na právo směnečné a factoring, pojišťovnictví, dopravní a spediční právo, vymáhání pohledávek, insolvenční řízení a dále pak v sepisu právních rozborů, zpracování projektů a právní realizaci zakládání společností, jejich transformací a fůzí, jakož i zajišťovaného servisu v oblasti obchodu s nemovitostmi a v poskytování služeb v oblasti práva rodinného, trestního a ústavního.

Pořadatel

Agentura Helas s.r.o.

Malá Štupartská 6, 110 00  Praha 1

Tel.: +420 220 570 708, fax.: +420 220 310 926

www.helas.org

Agentura Helas je spoluzakladatelem prestižní soutěže OCENĚNÍ ČESKÝCH PODNIKATELEK – OCP a zakladatelem několika vlastních projektů, jako je dámský klub COSMOPOLITAN EXECUTIVE HELAS LADIES CLUB a společenský klub HELAS NEW ENCOUNTERS CLUB. Je výhradním provozovatelem historických sálů v prostorách Kláštera minoritů sv. Jakuba v centru Prahy. Již třináct let je agentura specialistou v oboru „event management“. Její činností je pořádání společenských, kulturních a sportovních akcí, zaměřuje se také na organizaci firemních „akcí na klíč“.

Mediální partner

Profit a Český Export

Francouzská 94, 101 00 Praha 10

Tel.: +420 267 199 536

www.profit.cz

Podnikatelský týdeník Profit majitele a manažery firem, oslovuje a informuje své čtenáře již přes dvacet let a patří tak mezi nejstabilnější odborná periodika na českém mediálním trhu.  Podnikatelský týdeník PROFIT oslovuje jedinečnou skupinu majitelů středních firem, kteří přímo a samostatně rozhodují o strategii a podnikatelských záměrech svých firem. Pravidelnými čtenáři Podnikatelského týdeníku PROFIT jsou obchodníci a podnikatelé, kteří neváhali a chopili se příležitosti úspěšně realizovat své podnikatelské plány a záměry.

Nový specializovaný měsíčník magazínu týdeníku Profit, který je zaměřen na problematiku zahraničního obchodu a především na obchodní příležitosti českého vývozu na zahraniční trhy. Poskytuje tuzemským vývozcům praktické rady pro vstup na zahraniční trhy a působení na nich. ČESKÝ EXPORT vychází z poznatků a zkušeností konkrétních podnikatelů – úspěšných a zkušených vývozců a zástupců státních institucí, organizací, které podporují vývoz. Měsíčník dále nabízí analýzy i ekonomické rozbory a statistiky, zajímavé rozhovory s podnikateli a s představiteli proexportních organizací.

Mediální partner

Česká Informační Agentura - ČIA

Klimentská 52, 110 00 Praha 1

Tel.: +420 224 800 977, fax.: +420 222 317 297

www.cianews.cz

Česká informační agentura (ČIA) je soukromá tisková agentura, která se koncentruje na zpravodajství z české ekonomiky, na trhu působí už více než deset let. Vlastní redakční tým ekonomických redaktorů denně publikuje zprávy, které  jsou zařazovány do finálních produktů – manažerských zpravodajských přehledů. Vedle vlastního zpravodajství jsou v těchto  přehledech uvedeny i  podstatné informace zveřejněné v relevantních médiích. Redakční tým doplňuje síť profesionálních překladatelů. ČIA poskytuje pouze nové a faktické informace ve třech jazykových verzích – české, anglické a německé.

Mediální partner

ČT24 - Váš informační náskok

redakce ekonomiky

Tel.: +420 736 531 158, mail.: pavlina.kvapilova@ceskatelevize.cz

www.ct24.cz

ČT24 je první zpravodajská stanice v Česku. Během pěti let existence neustále posiluje svou pozici na trhu -   denně oslovuje kolem milionu diváků. Prostřednictvím velké sítě zpravodajů přináší tento veřejnoprávní kanál kontinuálně informace o dění doma i v zahraničí. Velký prostor věnuje také ekonomické scéně. Pro vyvážejí firmy je určena hlavně rubrika Exportér, která je součástí hlavního ekonomického pořadu Ekonomika ČT24.

Mediální partner

Vltava-Labe-Press, a.s. (VLP)

Přátelství 986, 104 00 Praha 10 - Uhříněves

Tel.: +420 272 015 111, fax.: +420 272 015 238

www.vlp.cz

Je vydavatelství, jež v České republice vydává přes sto regionálních titulů, z toho 72 regionálních deníků, 27 týdeníků. Tyto deníky jsou nejvýznamnější regionální noviny u nás. Mají dominantní postavení ve svých regionech, charakteristická je vysoká čtenost. Regionální deníky jsou jediné noviny, kde je zároveň obsaženo zpravodajství ze světa, republiky, regionu, kraje i z nejbližšího okolí bydliště. Cíleně lze regionálně oslovit více než 10% obyvatelstva až do úrovně jednotlivých okresů a to nejen ve velkých městech, ale i v nejmenších obcích.Průměrný denní náklad všech titulů VLP, cca 300 tisíc výtisků, si denně přečte na milion čtenářů, což představuje zhruba čtvrtinu trhu s novinovými tituly. Vydavatelství patří koncernu Verlagsgruppe Passau, který v Německu vydává regionální noviny Passauer Neue Presse.

Mediální partner

ČRo 1 – Radiožurnál

Vinohradská 12, 120 99 Praha 2

Tel.: +420 221 551 111, fax.: +420 221 551 342

www.radiozurnal.cz

Je moderní zpravodajsko-publicistická stanice, příjemná k poslechu všem cílovým skupinám. Ve svém vysílání se soustřeďuje na okamžité a rychlé zpravodajství, které se prolíná celým dnem a má přednost před jakýmkoliv naplánovaným programem. 24 hodin denně nabízí rychlý, kvalitní a komplexní informační servis o událostech doma i v zahraničí. Radiožurnál přináší zprávy z ekonomiky, politiky, kultury i sportu, ještě více aktuálních informací o dopravě a počasí i servisní pořady. Vysílá také autentická vyjádření, rozhovory a diskuse se zajímavými lidmi, komentáře prezentující nejširší škálu názorů a postojů i  náboženské vysílání nebo vysílání pro národnostní menšiny. Dle výzkumů je ČRo 1 – Radiožurnál zvlášť vyhledáván vzdělanými posluchači, lidmi se zájmem o poznání a informace.

paticka - partneři