10. ročník Exportní ceny DHL

2007

Jubilejní 10. ročník Exportní ceny DHL pod záštitou vládní agentury CzechTrade se uskutečnil v roce 2007. Podstata Exportní ceny DHL zůstává stejná - odměnit a zviditelnit malé a střední exportéry, kteří dosáhli významné dynamiky růstu exportu.

Pro kategorii Exportér regionu byly zvoleny severní Čechy a vybranou destinací pro Exportéra teritoria byly Spojené státy americké. Tato kategorie byla v letošním jubilejním roce rozšířena také na oblast Latinské Ameriky . Jubilejního 10. ročníku se zúčastnilo rekordních 236 firem (o 52 více oproti roku 2006) s celkovým obratem 51 miliard Kč a celkovým exportem 26 miliard Kč. Slavnostní vyhlášení výsledků proběhlo 15. listopadu 2007 ve stylu „Předávání Oscarů“.

Výsledky soutěže

Kategorie „Středně velká společnost“

(pro společnosti s ročním obratem do 1,5 miliardy Kč a do 250 zaměstnanců)

Vítězem se stala společnost MONTSERVIS PRAHA, a.s., která se zabývá výstavbou zejména energetických staveb, rozvodů tepla a vody, výstavbou klimatizací a elektrorozvodů silno i slaboproudu. Důležitou část její práce tvoří technická správa a provoz budov, kotelen a výměníkových stanic. Firma je od roku 2002 jedním z významných dodavatelů staveb pro NATO.

Kategorie „Malá společnost“

(pro společnosti s ročním obratem do 300 miliónů Kč a do 50 zaměstnanců)

Vítězem se stala společnost Bauer-Agromilk, a.s.. Firma vznikla v roce 2001. Dodává tuzemským zemědělským podnikům služby na úseku technologií živočišné výroby, tj. technologie chovu skotu včetně dojení na světové úrovni společně  s izraelskou firmou Afikim, technologie chovu prasat a drůbeže. Společnost pronikla na evropské a světové trhy a obsadila vývozní teritoria na Slovensku a v Rumunsku . 

Kategorie „Exportér teritoria – USA“

BAEST, a.s.
Vyrábí stavební a portálové jeřáby, sila, ocelové velkoobjemové nádrže. Staví čerpací stanice pohonných hmot, betonárky, obalovny živičných směsí. Dále provádí ocelové konstrukce, ocelové nádrže na PHM, nadzemní čerpací stanice BEST.

Kategorie „Exportér teritoria – Latinská Amerika“

Vítězem se stala společnost Mikroelektronika spol. s r.o. z Vysokého Mýta. Mikroelektronika patří mezi přední společnosti  v oblasti automatizovaných odbavovacích systémů ve veřejné přepravě osob. Je to 100 % česká společnost. K jejím hlavním produktům patří software pro řízení odbavovacích systémů, terminály pro odbavení pomocí bezkontaktních karet, palubní počítače, automaty na výdej jízdenek, informační terminály nebo označovače jízdenek. Zařízení této firmy denně odbaví  20 milionů cestujících ve 26 zemích po celém světě, především v Evropě a Jižní Americe.

Kategorie „Exportér regionu – Ústecký kraj“

Vítězem se stala společnost ADLER Czech, s.r.o. z Ústí nad Labem. Společnost ADLER Czech, s.r.o. byla založena roku 2000. Je financována  ryze českým kapitálem. Zabývá se řízením výroby, importem, skladováním a obchodováním s reklamním textilem značky ADLER. V České republice a na Slovensku je dodavatelem č.1 v oboru reklamního textilu. Je certifikována na systém řízení jakosti ISO 9001:2000.

Kategorie „Nejúspěšnější klient CzechTrade“

Vítězem se stala společnost INCO engineering s.r.o. z Prahy. INCO je výrobce a dodavatel těžních strojů a zařízení pro vertikální dopravu v hlubinných dolech. Společnost je jedním ze tří evropských výrobců, který tato zařízení dodává na klíč tj. od projektu až po konečnou montáž a zprovoznění. Patří také k zakládajícím členům sdružení „Česká dobývací technika“ – CDT.